Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuajme supe me presh dhe qepe te njoma?
 
Shperndaje
ikub#: 1110060091
Receta per te pergatitur supe me presh dhe qepe te njoma

Përbërësit

-1 qepe mesatare
-1 filiz preshi i fresket
-4 gota uje
-1 gote leng mishi pule
-3 luge gjelle vaj ulliri
Per salcen qe do ti hidhet siper:
-2 qepe te njoma te prera holle
-1 filxhan kafeje krem qumeshti
-2 luge gjelle leng limoni
-lekura e grire e nje limoni
-nenexhik i fresket per zbukurim

Pergatitja: Qepet dhe preshi priten shume holle dhe vihen te skuqen pak ne tenxhere. Me pas shtohet lengu i pules dhe uji, perzihen mire dhe i lejme pak te zihen sa te zbutet qepa dhe preshi. Ne anen tjeter pergatisim te tera asortimentet e duhura per salcen ne nje tas duke i perzjere te tera.

Sipas deshires mund ta kaloni supen ose jo nen shtypjen e mikserit perpara. Pasi ta fikni soben hidhjani supes siper salcen e pergatitur si me lart. Servireni te nxehte dhe mundesisht me buke te thekur./recetakuzhine/ventouris


Postuar: 06 Tet
 
Shfleto artikuj te tjere per: RECETE GATIMI

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved