Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te pergatisim pule me salce kastraveci?
 
Shperndaje
ikub#: 1111100027
Receta per te pergatitur Pule me salce kastraveci

Perbersit:

-500 g gjoks pule
-125 g kos
-2 kastraveca
-1 limon
-spec djeges, kripe, aroma koprre(aneto ne italisht ose dill ne anglisht)
 

Proçedimi

Qeroni kastravecin nga lekura, ndajeni ne dysh nga gjatesia, hiqni farat dhe priteni ne kube te vegjel. I hidhni pak kripe dhe vendoseni ne nje ene (ku kulloni makaronat) qe te humbasi uje.Lereni te kulloj per 30 minuta. Ndani gjoksin e pules ne 3-4 pjese dhe skuqeni ne nje tigan me pak vaj. Bashkoni kosin me kastravecin, specin djeges(pak), 1 luge kafe leng limoni dhe koprren te prere imet. Ne nje pjate te ceket vendosni salcen e kastravecave dhe siper mishin e pules. Dekoroni me koperr te fresket./recetakuzhine/Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: GATIM

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved