Si te gatuajme palacinka?
Receta per te pergatitur palacinka
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

Perberesit:
- 5 veze,
- gjysme litre qumesht (ne mungese te qumeshtit vetem uje),
- pak kripe,
- 1 sheqer vanileje,
- 1 filxhan kafeje vaj,
- 400 gram miell.

Menyra e gatimit:
Se pari tunden vezet pastaj shtohen: qumeshti, vaji, kripa, sheqeri i vaniles e mielli dhe tunden te gjitha. Tigani per palepete, pasi ngrohet me pare, lyhet me pak vaj. Pastaj, hedhim pak brum aq sa te krijohet nje pete e holle me trashesi prej 1mm. Palepetet piqen ne te dyja anet. Keshtu vazhdon derisa te harxhohet i tere brumi. Palepetat mund te lyhen sipas zgjedhjes: me mermelat, me mjalte, me djathe etj. I mbeshtjellim ne forme roleje dhe i vendosim ne pjate./tryeza.org/

Niveli i vështirësisë
Mesatar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Xhuljo
Para 37 ditesh  
  
Po me cokollat mund ti bejm? Apo jo?
 
ela
Para 21 muajsh  
  
shum te mira
 

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: GATIM
Postuar nga: a.k
ikub #:
1111240049
Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9