0 0
2
 

Si te kujdesemi per lulet ne ditet e ftohta?

nga a.k

Lulet janë ato që e zbukurojnë ambientin ku jetojmë, qoftë në dhomë, qoftë në kopsht, verës, sepse krijojnë mjedis tërheqës dhe ofrojnë prehje.

Instruksione
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar

Lulet janë ato që e zbukurojnë ambientin ku jetojmë, qoftë në dhomë, qoftë në kopsht, verës, sepse krijojnë mjedis tërheqës dhe ofrojnë prehje.
Pelargonitë janë lule pa naze, që mbahen lehtë dhe shumohen shpejt. Mirëpo, ç'të bëjmë me ato në stinën e dimrit?

Këshillë: në vjeshtën e vonshme, para se të fillojnë ngricat e mëdha dhe bora, pelargonitë duhet vendosur në vend ku do të dimërojnë, i cili duhet te ketë dritë dhe temperaturë 10-12 gradë. Ujiten aq sa dheu që i mbështjell rrënjët të mos thahet.

Me rëndësi: Gjatë qëndrimit në vendin ku do të dimërojnë, duhet shikuar herë-herë (me thjerrëz), në mënyrë që me kohë t’i vëreni dhe t'i zhdukni parazitët./telegrafi/


Çfare ju duhet

Keshilla dhe Kujdes!living


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
 2
DIMRI LULE
1112150051

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
zylaa
Para 35 muajsh  
  
Mua me pelqejn lulet qe e zbukuyojn ambijentin ku do qe jemi ne dhomm ne kopsht etj ato e zbukurojn.Dhe jepin arom dhomave.
     
zylaa
Para 35 muajsh  
  
Mua me pelqejn lulet qe e zbukuyojn ambijentin ku do qe jemi ne dhomm ne kopsht etj ato e zbukurojn.Dhe jepin arom dhomave.
     Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

as
spitaliamerikan