Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuajme embelsire me dardha?
 
Shperndaje
ikub#: 1112200056
Receta per te pergatitur embelsire me dardha.

Perberesit per 6 veta:

* 100 ml uje
*6 dardha
*100 gr sheqer
*pak kanelle
*pak karafil
*akullore me vanilje

Pergatitja:
Ne fillim zijeni ujin .Nga ana tjeter pritini dardhat ne mes dhe hiqjani farat dhe pjesen e forte rreth tyre.Me pas vijini nja gjysem ore per tu zier. Me pas hiqini dhe shtoni ne uje sheqerin, kanellen dhe karafilin dhe lerini te zihen pak minuta. Me pas futini dardhat dhe lerini ashtu sa te zbuten ca. Me pas hiqini nga tenxherja dhe vendosini ne pjate. Ne anen tjeter zijeni shurupin dhe per pak minuta sa te trashet mire dhe me pas hidheni siper dardhave. Me pas vini brenda çdo dardhe pak akullore me vanilje. Mund ta zbukuroni me karafilat e zier! Lereni te ftohet pak dhe servireni./recetakuzhine/Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: GATIM

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved