0 0
 
Si te gatuajme embelsire me dardha?
Receta per te pergatitur embelsire me dardha.
Instruksione

Perberesit per 6 veta:

* 100 ml uje
*6 dardha
*100 gr sheqer
*pak kanelle
*pak karafil
*akullore me vanilje

Pergatitja:
Ne fillim zijeni ujin .Nga ana tjeter pritini dardhat ne mes dhe hiqjani farat dhe pjesen e forte rreth tyre.Me pas vijini nja gjysem ore per tu zier. Me pas hiqini dhe shtoni ne uje sheqerin, kanellen dhe karafilin dhe lerini te zihen pak minuta. Me pas futini dardhat dhe lerini ashtu sa te zbuten ca. Me pas hiqini nga tenxherja dhe vendosini ne pjate. Ne anen tjeter zijeni shurupin dhe per pak minuta sa te trashet mire dhe me pas hidheni siper dardhave. Me pas vini brenda çdo dardhe pak akullore me vanilje. Mund ta zbukuroni me karafilat e zier! Lereni te ftohet pak dhe servireni./recetakuzhine/a.k
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
GATIM
1112200056


Argetohu Gjej
ebuy
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitaliamerikan


Reklame
Euromedica_120x300