Si te bejme ushtrime per fytyren?
Kur tiparet tuaja duken të varura dhe shprehitë e fytyrës të ngrira, tensioni dallohet në fytyrën tuaj.
Shperndaje
 
0
0
Instruksione

Kur tiparet tuaja duken të varura dhe shprehitë e fytyrës të ngrira, tensioni dallohet në fytyrën tuaj.

Një e qeshur e mirë është mënyra më e shëndetshme për të relaksuar një fytyrë të tendosur. Gjithashtu kjo rutinë ushtrimesh do t′ju ndihmojë të çlironi dhe tonifikoni shpejt muskujt kyç.

Ushtrimet:

1. Mblidheni të gjithë fytyrën për pak sekonda në mënyrë të tillë që balli të rrudhet dhe sytë e goja të jenë ngushtësisht të mbyllura.

2. Bëni të kundërtën: hapeni gojën dhe sytë sa më shumë të mundeni (si të ishit duke ulëritur pa zë) për të çliruar muskujt e fytit.

3. Mbylleni sërish gojën, tendosini buzët dhe lëvizeni gojën lart majtas dhe pastaj djathtas.

4. Buzëqeshni nga veshi në vesh – Hapini sytë shumë përsëri.

5. Qëndro dhe përsërite zgërdheshjen, por kësaj here fusni brenda mjekrën për të tendosur muskujt e qafës./sekretebukurie/

Niveli i vështirësisë
Mesatar



   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Kiko
Para 26 muajsh  
  
e ke dhi krejt
 
Kiko
Para 26 muajsh  
  
Broo ashtu siq thua ashtu ish
 




loading...

Na ndiqni




Shfleto artikuj te tjere per: FYTYRA
Postuar nga: a.k
ikub #:
1201250095




Reklame
Raiffeisen


Reklame
inTV


Reklame
Abissnet