Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuajme tave peshku?
 
Shperndaje
ikub#: 1202160021
Receta per te pergatitur tave peshku.

Perberesit :

1 kg peshk,
5-6 luge vaj,
4-5 kokrra qepe,
thelpinj hudhrash,
3-4 domate te pjekura te grira ne rende,
3 luge uthull,
1 luge miell,
majdanoz, dafine, kripe, piper, spec djeges.

Pergatitja:

Pasi pastrojme dhe presim peshkun me copa, e leme te kulloje e me pas e veme ne tave. Nderkohe, ne nje tigan kaverdisim me zjarr te embel, qepet e prera jo shume trashe. Kur te jete gatuar ca, shtojme miellin e me pas dhe domatet e grira. Shtojme hudhrat e paprera, uthullen, kripen dhe erezat e pasi merr nje vale e gjitha, e hedhim ne tave ku kemi vene peshkun dhe e fusim te piqet ne furre te ngrohte ne 200° per 20-25 minuta. Eshte gati per tu shijuar./tryeza.org/ventouris
ventouris


Postuar: 16 Shk
 
Shfleto artikuj te tjere per: GATIM

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved