0 0
 
Si te gatuajme tave peshku?
Receta per te pergatitur tave peshku.
Instruksione

Perberesit :

1 kg peshk,
5-6 luge vaj,
4-5 kokrra qepe,
thelpinj hudhrash,
3-4 domate te pjekura te grira ne rende,
3 luge uthull,
1 luge miell,
majdanoz, dafine, kripe, piper, spec djeges.

Pergatitja:

Pasi pastrojme dhe presim peshkun me copa, e leme te kulloje e me pas e veme ne tave. Nderkohe, ne nje tigan kaverdisim me zjarr te embel, qepet e prera jo shume trashe. Kur te jete gatuar ca, shtojme miellin e me pas dhe domatet e grira. Shtojme hudhrat e paprera, uthullen, kripen dhe erezat e pasi merr nje vale e gjitha, e hedhim ne tave ku kemi vene peshkun dhe e fusim te piqet ne furre te ngrohte ne 200° per 20-25 minuta. Eshte gati per tu shijuar./tryeza.org/a.k
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: a.k
ikub #:
GATIM
1202160021


Argetohu Gjej
ebuy
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitaliamerikan


Reklame
Euromedica_120x300