0 0
0
 

Si te luftoni djersitjen e tepruar

nga mbalena

Një problem i shumë personave është djersitja e tepruar, gjë që dallohet sidomos në pjesën e sqetullave, ku mund t’ju lërë shenja nëpër këmisha e bluza, duke iu vënë shpesh në siklet. Kjo pasi përfshiheni edhe nga era jo e këndshme. Po si luftohet? Ja sesi:

Instruksione
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar

djersitjeTeprim1.Në radhë të parë duhet të laheni shpesh, me një sapun sa më të mirë dhe me ujë të nxehtë. Kjo veç pastërtisë, sjell edhe përfitime të tjera, pasi nëse trupi është i nxehur në rast klime me temperatura të larta, do të keni edhe më pak djersitje.

2.Këshillohet edhe depilmi i sqetullave, pasi qimet mbajnë bakterë, të përgjegjshëm për aromën e keqe. Pastaj, zotërimi i një lëkure të butë do të të ndihmojë të aplikosh produkte specifike, si deodorantë, apo anti-djersë. Me këto është mirë të mos abuzohet, sepse s’i bën mirë lëkurës që t’i bllokohen pjesët e “ajrosjes”.
3.Duhet pasur kujdes edhe me atë që hahet, apo pihet. Konsumo mish të kuq, djathra, duke shmangur të skuqurat dhe alkoolin. Mos ha brumëra në mënyrë të tepruar (zotëron sheqer dhe prodhon kalori), por konsumo sasi të madhe uji, sipas temperaturës së ambientit.

Çfare ju duhet

Keshilla dhe Kujdes!living


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: mbalena
ikub #:
 0
DJERSE
1203080114

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

spitaliamerikan

as