Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te pergatisni krepa te vecanta me molle, marmelate portokalli dhe cokollate?
 
Shperndaje
ikub#: 1203090084
Ja si te pergatisni krepa te vecanta me molle, marmelate portokalli dhe cokollate.

Aumoniere-aux-pommes-chocolat-et-marmelade-d-oranges_h

Përbërësit

•    4 krepa
•    2 molle
•    40gr çokollate te zeze
•    60gr pana
•    80gr marmelate portokalli

Përgatitja

Qërojini mollët dhe prijini ne copa. Vendosini me pas ato ne një tigan qe nuk ngjit dhe skuqini pa shtuar asgjë tjetër. Kur ta shihni qe ato fillojnë te skuqen uleni nxehtësinë dhe lëreni ne zjarr te ulet duke i vendosur edhe një kapak, ne mënyrë qe te zbuten. Shkrini çokollatën dhe me pas përziejeni me panen. Ne qendër te çdo krepi vendosni nga një luge marmelate portokalli, shtoni çokollatën dhe vendosni edhe disa copa molle.  Mbyllini krepat ne forme çante dhe kapini me ndonjë fije ose ndonjë shirit. Shërbejini te ngrohta. (marre nga topSanté)ventouris


Postuar: 11 Mar
 
Shfleto artikuj te tjere per: COKOLLATE KREPA MOLLA PORTOKALL

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved