0 0
 
Si te pergatisni krepa te vecanta me molle, marmelate portokalli dhe cokollate?
Ja si te pergatisni krepa te vecanta me molle, marmelate portokalli dhe cokollate.
Instruksione

Aumoniere-aux-pommes-chocolat-et-marmelade-d-oranges_h

Përbërësit

•    4 krepa
•    2 molle
•    40gr çokollate te zeze
•    60gr pana
•    80gr marmelate portokalli

Përgatitja

Qërojini mollët dhe prijini ne copa. Vendosini me pas ato ne një tigan qe nuk ngjit dhe skuqini pa shtuar asgjë tjetër. Kur ta shihni qe ato fillojnë te skuqen uleni nxehtësinë dhe lëreni ne zjarr te ulet duke i vendosur edhe një kapak, ne mënyrë qe te zbuten. Shkrini çokollatën dhe me pas përziejeni me panen. Ne qendër te çdo krepi vendosni nga një luge marmelate portokalli, shtoni çokollatën dhe vendosni edhe disa copa molle.  Mbyllini krepat ne forme çante dhe kapini me ndonjë fije ose ndonjë shirit. Shërbejini te ngrohta. (marre nga topSanté)at.k
Niveli i Veshtiresise: E paspecifikuar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: at.k
ikub #:
1203090084


Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame


Reklame
Hako_0317
Reklame
Alviero


Reklame
Euromedica_120x300