Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te pergatisni qofte te vecanta me patate, karota, kungulleshka dhe parmexhan?
 
Shperndaje
ikub#: 1203210058
Ja si te pergatisni qofte te vecanta me patate, karota, kungulleshka dhe parmexhan.

qofte me patate dhe kungulleshka

Përbërësit për 6 persona

•    4 patate
•    3 karota
•    2 kungulleshka
•    4 veze
•    80gr parmexhan i grire
•    majdanoz
•    vaj
•    kripe dhe piper

Përgatitja

Qëroni karotat dhe patatet. Lajini mire kungulleshkat. Te gjitha këto perime prijini ne copa dhe ziejini ne ujë me kripe për 15 minuta. Pasi t’i shihni qe janë zbutur kullojini dhe vendosini ne një ene. Shtypini me pas me ane te një piruni. Pastroni majdanozin dhe shtojeni tek tasi me perime. Vezët i rrihni mire dhe hidhini edhe ato mbi perimet e shtypura. Shtoni me pas parmexhanin e piperin dhe trazojini mire. Formoni me brumin qofte te vogla. Vëreni tiganin ne zjarr dhe hidhni 4 luge gjelle vaj. Pasi ky i fundit te nxehet skuqini pak qoftet nga te dyja anët. Hiqini, vendosini ne një tave dhe piqini për 15 minuta ne furre. Shërbejini te ngrohta. (marre nga Plurielles)Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: KAROTA KUNGULLESHKA PARMEXHAN PATATE QOFTE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved