Si te dobesoheni duke pire uje?
Humbja e peshës është aq e lehtë, sa edhe të pish një gotë me ujë.
Shperndaje
 
0
0
Spitali Amerikan
Instruksione

ujiNë kuptimin tekstual, uji i pijshëm ju ndihmon të humbni në peshë. Në të gjitha dietat, ekziston një dozë e mirë e përditshme e ujit: 2 litra në ditë.

1. Së pari, pi disa gota uji para se të hani dhe do keni një ndjenjë të ngopjes, sepse uji në stomakun ul oreksin.

2. Uji ndihmon për të reduktuar kolesterolin dhe pastaj ju ndihmon të humbni peshë të shpejtë.

3. Preferoni ujë në vend të alkoolit, lëngje frutash ose pije të buta që mund të pastrojnë trupin, dhe kjo mund të jetë e dobishme për humbje peshe.

4. Shumë ushqime përmbajnë ujë, madje edhe deri në 80% si frutat dhe perimet, dhe kjo bën që njerëzit të ngatërrojnë urinë me nevojën për të pirë dhe për të futur ujë në trup. Kështu që ju duhet të pini kur ju filloni të ndjeni një qetësi të caktuar.

5. Uji ndihmon për të tonifikuar muskujt: përqendrimi i ujit është më i ulët në yndyrë se sa zonat e muskujve.

6. Uji është i nevojshëm për tretjen. Sistemi i tretjes ka nevojë për shumë ujë në një ditë, ndryshe rreziku është të ndjeheni të lodhur dhe të fryrë.

7. Uji ndihmon mëlçinë dhe metabolizmin e yndyrës, një proces thelbësor në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë.

8. Një sasi e duhur e ujit shkakton largim edhe të celulitit.

9. Ujit e bën lëkurën tuaj më rrezatuese dhe të përkulshme.

10. Uji pakëson toksina, të cilat grumbullohen në indin yndyror. Pra një rritje e toksinave në gjak dhe një konsum i reduktuar i ujit mund të shkaktojë një shtim në peshë. (Noa.al)

Niveli i vështirësisë
Elementar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
amela
Para 4 muajsh  
  
a mund te me thoni per sa dite sgjate kjo dete dhe si mund te heqim barkun
 
jakupia
Para 4 muajsh  
  
Sa dit zgjat kjo diet
 
anxhela
Para 40 muajsh  
  
po sa dite mund te zgjate kjuo diet
 
fjorela
Para 54 muajsh  
  
mund te me thoni si mund te eleminoi celulitin
 

Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: aleda
ikub #:
DOBESIM SHENDETI UJI
1204100040

Reklame
Raiffeisen


Reklame
Allweb
Reklame
inTV