Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te kemi nje buzeqeshje perfekte?
 
Shperndaje
ikub#: 1204260119
Nese buzeqeshja eshte karte vizita jone me e mire...

uid_130ff2e7c68Sipas nje kerkimi Eurisko I prezantuar per rastin  e Kongresit Sime ( Shoqeria Italiane i Mjeksise Estetike), 34% e personave , mendojne se “ dhembet jo te mira” jane pengesat e para per te pasur sukses ne jete ose ne pune.  Nese buzeqeshja eshte kartevizita jone me e mire, shikojme se cmund te bejme per te rregulluar disa difekte me aparate te specializuara.
Higjena mendohet te jete per shendetin e e dhembeve. Nje pastrim professional duhet te behet cdo 3/6 muaj , sipas rasteve. Nese pritet shume per te bere nje kontroll mbas njeri tjetrit, pigmenti mund te futet ne vendet me te vogla te dhembeve dhe te kerkoj si rrjedhim nje trajtim per zbardhje te tyre.
Produkter per zbardhjen e dhembeve mund te blihet ne farmaci  per nje trajtim ne shtepi, por rezultatet jane te ngadalta, per kete, keshillohet nje vizite tek nje specialist  qe perdor substanca me perberje me te larte  dhe e forcen me driten qe vjen nga disa llampa te vecanta.
Ky trajtim nuk funksionon tek piresit e duhanit , por vetem tek dhembet e shendetshem ose tek ato qe jane trajtuar mire.
Kunder njollave  te dhembeve, qe eshte tipike e duhan piresve, ekziston airflow: nje product me baze bikarbonati dhe limoni , I vendosur ne nje aparat te vecante  qe vepron ne heqjen e njollave te nikotines dhe kafes.
Nese mishrat e dhembeve duken te fryra  , mund te rregullohen me nje kirurgji e cila I pershtatet.  Me disa kirurgji plastike mund te korigjohen linjat e mishrave , pas ketij operacioni merren antibiotike, kunderduhanit dhe mbahet gjithashtu nje diete, rreth 7 dite.ventouris


Postuar: 26 Pri
 
Shfleto artikuj te tjere per: BUZEQESHJE PERFEKT

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved