Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Te dobesohesh me majdanoz
 
Shperndaje
ikub#: 1205240076
Sigurisht qe edhe ju deshironi te hyni ne stinne e veres ne forme te mire.

majdanoz

 

Nese nuk mbeteni vetem me te deshiruarin e dickaje te tille dhe kerkoni  menyrat e dobesimit bimor atehere po ju sjellim informacion te mjaftueshem rreth dobesimit me majdanoz.


Majdanozi eshte nje bime me gjethe jeshile  e cila vjen nga familja e majdanozgileve.  Farat e kesaj bime jane te vogla dhe te erreta. Ne rrenjen e tij permban  yndyre, apin dhe musilazh. Zakonisht perdoren rrenjet dhe gjethet e tij dobesues. Krahas kesaj majdanozi  eshte nje bime e mrekulleueshme per te zhdukur edemat. Ne kete menyre ai te ndihmon te djersitesh duke hedhur jashte lendet toksise.


Per dobesim perdoret me shume lengu I majdanozit. Por lengu I tij nuk mjafton  ne kete proces. Per te shfrytezuar  me mire efektin e tij dobesues duhet  te perdorni edhe leng limoni. Ne po sjellim para jush nje zgjidhje e cila do te djege yndyrnat dhe do t’ju debesoje.
Merrni 16 dege majdanoz dhe 2 luge  gjelle me leng limoni, shtroni dhe gjysme gote uje. Perzierjen e mesiperme kalojeni ne  mikser per 1 minute (kjo eshte sasia ditore)


Konsumoni cdo mengjes gjysem gote perzierje per 15 dite rresht. Pushoni 7 dite  dhe me pas  vazhdojeni  perseri edhe per 15 dite te tjera. Pika me e rendesishme ketu eshte te mos konsumohet me shume se 15 dite. Ne kete menyre mund te dobesoheni 4 kile me muaj.
 ventouris


Postuar: 24 Maj
 
Shfleto artikuj te tjere per: DIETA MAJDANOZ

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved