Dyqantaxi
Dyqan taxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te parandalojme njollat e fytyres qe krijohen nga dielli?
 
Shperndaje
ikub#: 1207150011
Ja dy metoda natyrale per te parandaluar shfaqjen dhe ne mirëmbajtjen e lekures tuaj:

njollat ne fytyreZgjidhjet natyrale

Leng limoni

Ju ndihmon te parandaloni daljen e njollave qe shkaktohen nga dielli, por mund te shfaqet dhe si zgjidhje kunder produktive nese nuk perdoren per dite kremra mbrojtes per fytyren dhe kur nuk shkoni ne det. Lengu i limonit tenton te forcoje ndjeshmerine e lekures ne drite, pra nuk be mire per ato qe nuk kane mjaftueshem shume i vëmendshem ne kujdesjen e lekures.

Aloe Vera

Aloe Vera eshte e përshtatshme per ato qe kane probleme me lekuren, midis te cilave dhe njollat e diellit. Ju mjafton ti beni masazh me lengun aloe ne zonen e interesuar disa here ne dite rreth 20 minuta. Duke ndjekur kete terapi natyrale per disa muaj, do te vini re nje lloj shtrirje te lekures tuaj dhe ne njollat qe ju kishin dale. (keshilla.net)

loading...


Ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: ALOE VERA FYTYRA NJOLLA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
loading...
Raiffeisen
Digitalb


Raiffeisen
Digitalb


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved