Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te pergatisni fileto pule te mbeshtjella ne shkopinj kanelle?
 
Shperndaje
ikub#: 1209120057
Ja si te pergatisni fileto pule te mbeshtjella ne shkopinj kanelle.

Përbërësit për 4 persona

•    4 fileto pule
•    6 qepe te kuqe
•    100ml vere e bardhe
•    20gr gjalpë
•    2 luge gjelle vaj ulliri
•    8 shkopinj kanelle
•    kripe

Përgatitja

Prijini me dysh filetot. Secilën nga pjesët rrotullojeni neper shkopinjtë e kanellës dhe i lidhni. Qëroni dhe grini qepet. Ne një tigan hidhni vaj dhe vendosini filetot te skuqen.  Pasi te skuqen i hiqni dhe hidhni qepet. Shtoni sipër tyre kripe. Vendosni serish edhe filetot, shtoni verën e bardhe dhe lërini te ziejnë për 45 minuta. Shërbejini te ngrohta te shoqëruara me pure me patate. (marre nga Cuisine actuelle)Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: FILETO PULE KANELLE

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved