Dyqantaxi
Dyqan taxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te zgjidhni balluken ne baze te formes se fytyres?
 
Shperndaje
ikub#: 1209190183
Persa i perket flokeve ka stile dhe detaje qe nuk dalin asnjehere jashte mode...

Persa i perket flokeve ka stile dhe detaje qe nuk dalin asnjehere jashte mode, ballukja eshte nje prej tyre: Nje trendi qe nuk kalon asnjehere. Per te vleresuar fytyren tuaj, ju duhet nje prerje flokesh qe ju shkon; eshte mire qe te zgjidhni forma dhe gjatesi ne baze te linjave te fytyres.  Te mesojme sekretet per te zgjedhur tipin e ballukes se duhur per fytyren.
Ballukja I rri mire te gjithave ?
Pak a shume: gjatesia, simetria dhe forma te ndryshme e bejne te pershtatshme. Ne te vertet nuk I shkon pikerisht te gjithasve; kkini kujdes pra nese keni nje fytyre shume te rrumbullaket dhe te mbushur.
Shikojme tani tipologjite e ndryshme mbi formes dhe ballukes:

  • Keni ballin e gjate? Shkon shume mire cdo lloj ballukeje, sidomos ajo e gjata, qe e ben formimin.
  • Keni nje fytyre kuadrate? Ose me mire te themi  linje fytyre shume te forte: zgjidh nje balluke te gjate dhe lehtesisht e shkallezuar per te embelsuar shprehine e fytyres.
  • Keni nje  fytyre te zgjatur?  Ballukja e gabuar do te rrzikoj ta zgjasi me shume dhe ta bej te holle: eshte mire qe te preferoni atehere nje balluke te gjate por te crregullt, qe te kaloj me nje ane per te zgjeruar fytyren.
  • Keni nje fytyre te rrumbullaket ? Zgjidhni nje balluke te shkurter dhe e larte ne balle.

Kerkojini keshille parukierit tuaj dhe mos kini frike do te gjeni balluken qe ben per ju.
 

loading...


Ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: BALLUKE BAZE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
loading...
Raiffeisen
Digitalb


Raiffeisen
Digitalb


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved