Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te pergatisni muhalebi me leng karote?
 
Shperndaje
ikub#: 1209250143
Receta per femije 0 - 1 vjeç

Perberesit:

- miell orizi 2 lugë kafeje
- karota 2 copë
- qumësht 1 filxhan caji
- ujë 1 filxhan kafeje
- pak lëng kripe
- shurup sheqeri (1 lugë kafeje sheqer, 2 lugë kafeje ujë)
- gjalpë 1 lugë kafeje

Mielli i orizit zien me ujë sa të zbutet dhe hidhet qumështi. I lëmë pak të ziejnë bashkë. Hidhet shurup sheqeri, hiqet nga zjarri dhe hidhet lëngu i karotës pa u zier.

Përgatitja e karotës: Karotat lahen mirë, përvëlohen dhe me thikë të mprehtë qërohet cipa, grihen në rende dhe me napë më dysh kullohet lëngu.ventouris


Postuar: 25 Sht
 
Shfleto artikuj te tjere per:

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved