Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te pastrojme palltot prej lekure?
 
Shperndaje
ikub#: 1209290074
Lekura eshte prezent ne jeten tende te perditshme: roba, kepuc, kolltuqe etj.

Edhe lekura behet pis dhe do trajtim te vecante sepse s'futet ne lavatrice.


Hapi i pare eshte te pastrosh lekuren nga pluhuri qe mbledh ne sasi te madhe.
- Ne nje cope rrobe hidhni pak sapun te lengshem dhe akoma me pal uje. Ferko njollen lehte dhe shplaje ,duke e ferkuar me nje cope tjeter te lagur pak. Ne asnje menyre mos e shpelaj me uje dhe mos e thani me tharese flokesh ose mbi kalorifer a prane sobes. Lekura thahet ne menyre natyrale.


Gjithashtu akspozimi i saj direkt ne diell, shkakton carje ose humbet ngjyren e saj.
Ne fund shkelqeje me nje pecete te paster te thate dhe ...eshte gati! Dhe kur eshte thare krejt ,kujdesu ta lyesh me nje zbutes specifik per lekurat qe mund ta gjesh ne treg.
Une vete ,ne fund i lyej lekurat me krem NIVEA ,qofte per trupin, qofte per duart. Dhe i fus ne dollap gjate e veres ne kellefe per rrobat.

Keshtu nuk thahen e nuk cahen shpejt.
Nese  kujdesesh vazhdimisht per lekurat,do te rrojne me teper. Per kete duhet qe shpesh ti kalosh siper nje rrobe te lagur ,qe ti mbledhesh pluhurin. Nese lekura te mbushet me fluska, mbuloje me nje rrobe te lehte dhe hekurose me hekur me avull.
 ventouris


Postuar: 29 Sht
 
Shfleto artikuj te tjere per: LEKURA

Albtelecom
loading...
moza   Para 7 muajsh     
Kam kolltuqe te bera me boje stilolapsi.si mund ti pastroj.
moza   Para 7 muajsh     
Kam kolltuqe te bera me boje stilolapsi.si mund ti pastroj.
Adis   Para 8 muajsh     
Mirdita me cka mund me i lare kolltuqe prej lekure nese ato jan te shkruara me stilograf
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved