Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuajme kulacin e gjelit te detit?
 
Shperndaje
ikub#: 1212310049
Recete gatimi

Perberesit:


1 kg miell
2 filxhan kafe me vaj
1 luge e vogel sode
2 l te vogla kripe
500-600 ml uje
kripe, piper, nenexhik  (menderz) per persheshin dhe pak vaj.

Me keta perberes zeme brumin e hapim e pudrosim me miell dhe e shtrojme ne nje tave.
Pasi piqet  e nxjerrim nga tava dhe e mbulojme me nje pecete te paster qe te kulloje e te mos mos forcohet. Ne nje tenxhere skuqim lehte 2 qepe te thata me pak vaj dhe ne vazhdim hidhni dhe 250 gr te brendshme pule e te brendshmet e gjelit te prera ne copa te vogla. Shtohet lengu i pules dhe lihen te ziejne per 10minuta. Kulacin e beni ne copa te vogla dhe e hidhni ne tenxhere, gjersa te pije lengun. Pastaj persheshi hidhet ne nje piatance vihen dhe copat e gjelit siper e futen per 5 minuta  ne furre te rine te ngrohte gjersa te serviren./Art & Fantazi ne kuzhine
 Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: RECETE GATIMI

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved