Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gatuajme perime ne furre?
 
Shperndaje
ikub#: 1301170027
Recete gatimi

 

Perberesit :
100 gr patellxhane
300 gr patate
250 gr kungulleshka
1/2 spec i kuq
1/2 spec i verdhe
100 gr domate
200 gr karrota
1 qepeleng perimesh
2 thelpij hudhra
1 l. luge caji djathe kackavall
1 tufe majdanos
1 l caji buke e thekur e grire (galete)
kripe,piper

Patatet dhe e karrotat i presim ne kuba te njejte dhe i ziejme per 5 minuta ne uje me kripe. I kullojme mire, po keshtu presi ne copa kungullin dhe qepen, specat i presim ne copa te trasha dhe domatet pergjysem. Lyejme nje tave me vaj dhe vendosim  perimet afer njera – tjetres dhe siper tyre vendosim hudhrat te prera ne mes. Ne nje tas perziejme buken e thekur, djathin kackavall  dhe majdanozin dhe i hedhim mbi gjelle, i riposim, piperosim,hedhim dhe vaj siper dhe e pjekim ne 180 grade rreth 60 minuta. Ne 10 minutat  e fundit e ngreme temperaturen  ne 200 grade./ Art& Fantazi ne Kuzhine
 Ventouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: RECETE GATIMI

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved