Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
Midhje te mbushura
 
Shperndaje
ikub#: 910260013
Kjo eshte nje recete peshku nga Vlora e perpunuar pak, e kthyer ne nje pjate klasike per raste te vecanta.

Përbërësit

  • 24 midhje ose 500g
  • 180ml uje
  • 60ml vaj ulliri
  • 1 hudher te prere
  • nje dore majdanoz te grire
  • 35g buke te grire
  • 3 domate te prera pasi u eshte hequr lekura

Udhëzime per pregaditje

I zien midhjet ne uje te mbuluara per 3 min derisa te hapen i kullon pastaj i ndan ne mes nje pjes te guackes e mban nje e hedh ate qe mban do ta perdorni per te mbushur. E merr mishin e midhjeve dhe e ve ne nje pjat dhe pastaj i hedh te gjitha ingredientet dhe i trazon mire e mbulon dhe e ve ne frigorifer per 30 min pastaj vendos nje midhje ne c'do guacke i vendose ne tepsi dhe i pjek ne furre ne temp 175 grade per 10 - 15 min pastaj i vendose ne nje pjatance vezore mbi njera tjetren dhe jane gati per tu shijuar do tiu udhezoja qe kete pjate ta pregatisnit ne nje raste te vecante.Ventouris
ventouris


Postuar: 26 Tet
 
Shfleto artikuj te tjere per:

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Digitalb

Butik Alviero

Më të lexuarat


Chez Moi
DigitalbCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved