Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
Degët e teatrit
 
Shperndaje
ikub#: 910290006
Ekzistojnë lloje të ndryshme të teatrove, ndër të cilat janë:

Teatri folës (Tragjedi, Komedi, Aktrim)
Teatër mizike (Opera, Opereta, Teatri muzikor)
Teatër vallëzimi (Baleti, performansat e vallëzimit)
Teatër figurave (Teatër kukullash, Teatër objekti)
Performance (Hepening, Aktionkunst (?))
Teatër improvizuese (ndryshe edhe: "Improteater" ose dhe Teatër sporti)
Teatër rrugor (Teatër në vend publik)Ventouris
ventouris


Postuar: 29 Tet
 
Shfleto artikuj te tjere per: TRAGJEDI

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Digitalb

Butik Alviero

Më të lexuarat


Chez Moi
DigitalbCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved