0 0
 
Degët e teatrit
Ekzistojnë lloje të ndryshme të teatrove, ndër të cilat janë:
Instruksione

Teatri folës (Tragjedi, Komedi, Aktrim)
Teatër mizike (Opera, Opereta, Teatri muzikor)
Teatër vallëzimi (Baleti, performansat e vallëzimit)
Teatër figurave (Teatër kukullash, Teatër objekti)
Performance (Hepening, Aktionkunst (?))
Teatër improvizuese (ndryshe edhe: "Improteater" ose dhe Teatër sporti)
Teatër rrugor (Teatër në vend publik)

Çfare ju duhet
Llojet e Teatrove
Keshilla dhe Kujdes!
Ja disa nga llojet e teatrove


Jusi
Niveli i Veshtiresise: I Moderuar


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.Na ndiqni

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: Jusi
ikub #:
910290006


Argetohu Gjej
katalogu
Jeta e perditshme Te nevojshme


Reklame
Hako_0317


Reklame
Euromedica_120x300
Reklame
spitali amerikan


Reklame
marketkonekt