0 0
3
 

Si te pergatisim supe peshku

nga alda

Pergatitja e supes me levrek

Instruksione
Niveli i Veshtiresise: Mesatar

Perberesit per 2 veta:

2-3 levreke te pastruar mire.

dy karrota te prera ne rrethe te vegjel

nje grusht majdanoz

pak vaj ulliri

leng limoni

piper i zi

Pergatitja:

Se pari merrni mishin e kokes se peshkut dhe hidheni ne texhere te zihet se bashku me trupin e peshkut. Lijeni keshtu per nje cope here ne zjarr te  ulet. Me pas shtojini dhe karrotat dhe lijini te zihen se bashku serish ne zjarr te ulet. Keshtu dhe supa do te trashet pak. Nga fundi shtoni pak vaj ulliri dhe majdanozin. Sherbejeni te nxehte dhe sipas deshires mund ti hidhni dhe piper te zi dhe limon siper.
living


Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: alda
ikub #:
 3
KUZHINA
911140007

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
BEHIJE
Para 35 muajsh  
  
TORTE
+2     
BEHIJE
Para 35 muajsh  
  
TORTE
+1     
BEHIJE
Para 35 muajsh  
  
TORTE
-1     Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme


keit

spitaliamerikan

as