Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Si te gje cfare makinash me kridi ofron tregu
 
Shperndaje
ikub#: 912170025
Ja cfare makinash me kredi ofron tregu shqiptar

krediNë momentin që vendos të blesh një makinë mund të drejtohesh në tregun e makinave të pë rdorura ose në distributorë t e makinave të reja Janë rreth 7 pika distributorë sh të markave më të njohura që shesin Makina në kryeqytet por dhe në disa rrethe të vendit Emra të njohur si &ldquo Volksvagen&rdquo BMV &ldquo Pexho&rdquo &ldquo Reno&rdquo apo &ldquo Honda&rdquo janë prezent në Shqipë ri dhe kanë pikat e tyre të shitjes Nga ana tjetë r të gjtha kë to Makina mund t&rsquo i gjesh në tregjet e pë rdorura të cilat janë më shumë në afë rsi të porteve ose në periferi të kryeqytetit Megjithatë kohë t e fundit në kryeqytet ka filluar mania e ngritjes së tregjeve të vogla të makinave në pë r lagje Kushdo që do të blejë një makinë mund të zgjedhë pikat e shitjes së makinave të reja duke patur dhe opsionin e kredisë Pë rgjithë sisht me distributorë t e makinave të reja punohet duke paguar një pjesë të makinë s dhe pjesë n tjetë r e paguan banka duke të lë në kohë deri katë r vjet pë r të shlyer kredinë Por jo më pak vlerë ka tregu i makinave të pë rdorura Madje nga statistikat rezulton se ky vazhdon të mbetet tregu më i frekuentuar nga konsumatorë t të cilë t kanë më shumë mundë si zgjedhjeje Në kë të treg je i detyruar të paguash në dorë vlerë n e makinë s e cila varion nga shifra të ulë ta 2 5 milionë lekë deri në 15 apo 20 milionë lekë Ajo që i ndan dy tregjet ë shtë dhe fakti që lekë t duhen paguar të gjitha në dorëVentouris
ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: KREDI MAKINA

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved