Digicom
Digicom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Ide gjeniale si t’i hiqni njollat nga këmisha menjëherë!
 
Shperndaje
ikub#: 1509010019
Kjo metodë është kaq e thjeshtë dhe pa asnjë kosto, sa do të nisni të dëshironi ta provoni sa më parë!
Një këmishë sidomos ngjyrë e bardhë, është veshja e preferuar e mbasditeve në ditët e ngrohta. Por, fatkeqësisht, ekziston  rreziku që ju ta njollosni atë me ndonjë akullorë apo ëmbëlsirë që jeni duke ngrënë. Për këtë arsye, për mos e shkatërruar atë këmishë, dhe për mos lejuar që të marrë ngjyrë të verdhë, ne kemi një metodë që s’keni për ta besuar në rast se nuk e provoni edhe vet! 
 
Çfarë ju duhet: dy kokrra limoni, ujë, një gotë e vogël dhe një shishe me kapak në formë spray si parfumi. 
 
Çfarë duhet të bëni: shtrydhini limonët derisa gjysma e gotës te mbushet më lëngun e tyre. Mbusheni pjesën tjetër me ujë në mënyrë që të jetë mbushur 50% me ujë dhe 50% me lëng limoni. Derdheni atë në shishen me kapak në formë sray dhe shkundeni mirë për ta bërë masën homogjene. Më pas, s’ruconi lëngun në zonën e njollës në këmishën tuaj derisa ajo pjesë të jetë lagur plotësisht. Nisni butësisht për pak minuta ta fërkoni atë zonë me gishtat tuaja dhe keni për të vënë re menjëherë ndryshimin dhe largimin e njollës. Për t’jua lehtësuar punën, hidhni pa kripë mbi njollë n mënyrë që fërkimi të bëhet më lehtë. 
 
Përfundimi: lëreni lëngun e limonit të përthithet për rreth një orë dhe më pas, futeni atë në lavatriçe për një larje të plotë. 
E pabesueshme apo jo? :P
 
 
 


Ventouris
ventouris


Marre nga Top Channel
Shfleto artikuj te tjere per: KEMISHE LIMONI NJOLLA

loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
Teoren


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved