Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
Si të hekurosni në mënyrë korrekte një këmishë?
 
Shperndaje
ikub#: 1607110133
Ka disa sekrete të vogla...

Hekurosja e kamishave për shumë femra është një torturë. Shpesh na ndodh të lodhemi për minuta të  tëra dhe rezultati në fund, nuk është ai që presim. Ndërsa hekurosim njërën anë, një rrudhë na është krijuar në anën tjetër. Vija e supeve dhe mëngët krijojnë vija të dyfishta. Përmes kësaj videoje ju do të mësoni të hekurosni në mënyrë korrekte dhe pa u lodhur këmishat tuaja dhe të partnerit tuaj.

 

Çfarë duhet të keni parasysh? Këmishat, para se të hekurosen nuk duhet të jenë 100% të thata. Për këtë, spërkatini ato me ujë, futini në një qese dhe lërini për një orë. Më pas, vini në prizë hekurin dhe gradojeni atë. Gradimi i hekurit duhet të bëhet në bazë të materialit të kmëishës. Këmishat me përqindje sintetike dhe poliestre hekurosen në temperaturë të ulët, kurse ato 100% pambuk, në temperaturë maksimale. Kini parasysh që këmishat e errëta duhet të hekurosen gjithmonë në anën e mbrapme. Filloni hekurosjen nga këmishat që kërkojnë temperaturë më të ulët tek ato që kërkojnë temperatura më të larta. Pas hekurosjes, vendosini këmishat menjëherë në varëse.ventouris


Postuar: 11 Kor
 
Shfleto artikuj te tjere per: HEKUROSJA KEMISHA SEKRETI

Albtelecom
loading...
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved