Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
5 mënyra për t’u bërë një person mëngjesor
 
Shperndaje
ikub#: 1607140174
Hasni vështirësi për t’u ngritur nga shtrati në mëngjes?

Nëse ju duket e dhimbshme të largoheni nga komforti i shtratit, nuk jeni vetëm—60% e amerikanëve kanë deklaruar se zgjohen si të trullosur të paktën disa herë në javë sipas një studimi nga National Sleep Foundation. Nëse bëni pjesë tek këta njerëz, shikoni videon për të mësuar disa truke rreth të qenit një person mëngjesor, kështu do të zgjoheni me më shumë energji çdo mëngjes.

 

1. Mjaft shtypët “Snooze”: Vendoseni alarmin në kohën që vërtet duhet të zgjoheni dhe lëreni telefonin larg shtratit.

 

2. Mbani perdet dhe grilat hapur: Drita e diellit i jep sinjal trupit tuaj se është koha të zgjohet.

 

3. Zbatoni një orar të rregullt: Fjetja e tepërt gjatë fundjavës mund të shkatërrojë ritmin tuaj cirkadian.

 

4. Lani fytyrën me ujë të ftohtë. Mund të ndihmojë në rritjen e adrenalinës.

 

5. Ushtrime. Të bëni aktivitet në mëngjes ju ndihmon të zgjoheni.

 ventouris


Postuar: 14 Kor
 
Shfleto artikuj te tjere per: MENGJESI MENYRA PROBLEME ZGJIMI

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved