Albtelecom
Albtelecom
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |  Biznese.al   |  Time.al   |  Ligje
 
 
 
Ja si të zgjidhni syzet në bazë të formës së fytyrës
 
Shperndaje
ikub#: 1607170006
Për t'u duhur sa me bukur me syze duhet te mësoni se çfarë forma ju shkojnë.

Sot syzet e diellit nuk zgjidhen vetëm për te mbrojtur sytë, por edhe për te qene ne mode e për t'u dukur bukur. Për t'ia arritur sa me mire qëllimit duhet te mësoni se çfarë forma ju shkojnë ne baze te formës se fytyrës qe keni.

Fytyre ovale
 
Personat me fytyre ovale mund te mbajnë çdo lloj forme syzesh, por me te përshtatshmet janë ato me një stil aviatori dhe forme drejtkëndore.
Fytyre rrumbullake
 
Personave me fytyre rrumbullake ju shkojnë me tepër format katrore te syzeve dhe jo ato rrumbullake.
Fytyre trekëndore
 
Ky grup ndahet ne persona me fytyre trekëndore ne pjesën e fundit dhe ata qe e kane fytyrën V. Te paret duhet te zgjedhin forma syzesh te mëdha dhe me ngjyra, ndërsa te dytët duhet te zgjedhin syze te vogla, te holla dhe jo shume te dukshme.
Fytyre drejtkëndore ose katrore
 
Femrat me këtë forme fytyre duhet te zgjedhin syze me forme ovale, ndërsa meshkujt format e syzeve me kënde ne mënyrë qe te vihen me ne pah pjesët muskulore te fytyrës.
Fytyre "diamant"
 
Për personat qe kane forme fytyre si diamant shkojnë format e syzeve ovale, rrethore dhe ato flutur.ventouris


Postuar: 17 Kor
Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: FORMA FYTYRA SYZE

Albtelecom
loading...
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Chez Moi
Teoren


Më të lexuarat


Chez Moi
TeorenCopyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved