Si të kurojmë sinozitet me mënyra alternative
Sinoziti është një gjendje e bezdisshme dhe për me tepër, e vështirë për tu kuruar. Me poshtë po ju tregojmë një mënyrë shume te thjeshte dhe ekonomike madje, për ta eliminuar atë.
Burimi: ikub.al
Shperndaje
 
0
0
Instruksione
Shkaqet e acarimit te tyre përgjithësisht lidhen me infeksionet virale dhe ftohja, por edhe disa patologji te tjera bakteriale. Nga te gjitha trajtimet, kjo qe ju tregojmë me poshtë është me ekonomikja dhe efektivja:
Marrim tre deri ne katër qepë te madhësisë mesatare dhe i presim. I hedhim ato ne një ene ku me pare kemi hedhur katër gota uji dhe e vëmë te ziej ne zjarr te lehte, deri sa lëngu te behet viskoz si një shurup. Marrim 5 luge gjele nga ky shurup dhe i hedhim ne një gote me ujë te vaket ku shtojmë gjithashtu edhe një gjysme limoni te shtrydhur dhe dy luge mjaltë. Përzierjen e pimë dhe kështu kemi luftuar inozitet, madje edhe laringjitet.
Një tjetër ilaç popullor përftohet edhe nga hudhrat. 
Marrin disa thelpinj dhe i presim. Me pas i hedhim ne një enë me sasi te barabarte uji te distiluar dhe uthull molle. E mbyllim mire enën dhe e tundim për ta përzierë sa me mire. Përzierjen e leme për katër ore te qete. Shtojmë pak mjaltë dhe e ruajmë ne frigorifer. Nga kjo përmbajtje marrim 3 deri ne katër luge çdo 8 ore.
    
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
loading...

Na ndiqniShfleto artikuj te tjere per: HUDHRA KURIMI QEPA SINOZITI
Postuar nga: k.s
ikub #:
1611230131