Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të përgatisni vodka me çokollatë
 
Shperndaje
ikub#: 1612270147
Vodka me çokollatë është bërë shumë popullore kohët e fundit. Kjo recetë me vodka dhe çokollatë të zezë është shumë e thjeshtë për t’u përgatitur.

Kjo është një pije e shijshme e cila mund të konsumohet siç është ose t’u shtohet kokteileve. Perfekte për sezonin e festave dhe një dhuratë të përgatitur vetë. Shija është shumë e pasur dhe e mirë!

 

Gjëra që ju duhen:

1. 150 gram çokollatë e zezë 45-60%

2. 600 ml vodka me fortësi 80-100%

3. një kavanoz qelqi i sterilizuar

4. Aditivë (opsionale): vanilje, shkopinj kanelle, karafil ose ekspres

 

1. -Përgatisni çokollatën. Fillimisht copëtojeni pastaj shkriheni në banjëmari. Hiqeni nga nxehtësia dhe hidheni në kavanozin e qelqit.

2-Shtoni vodka-n. Nëse dëshironi shtoni edhe vaniljen, kanellën ose karafilin. Përziejini me një thikë për t’i miksuar mirë me njëri-tjetrin përbërësit.

Mbyllni kavanozin me kapak dhe tundeni derisa vodka dhe çokollata të integrohen brenda njëra-tjetrës.

3-Shërbejeni. Pjesën tjetër ruajeni në frigorifer dhe para se ta përdorni sërish tundeni mirë.

loading...
Shfleto artikuj te tjere per: COKOLLATE PERGATITJA RECETE VODKA

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved