Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të bëni një coktail Negroni?
 
Shperndaje
ikub#: 1612290174
Nëse dëshironi të provoni një pije me një balancë të këndshme shijesh, atëherë definitivisht duhet të mësoni të përgatisni kokteilin Negroni.

Gjëra që ju duhen:

-15 ml Martini i kuq ose lloj tjetër i ëmbël vermuti

-15 ml Campari

-15 ml London Dry Gin

-Lëkurë portokalli për dekorim

 

Hapi 1. Mblidhni gjithë elementet së bashku.

Hapi 2. Qëroni portokallen.

Hapi 3. Shtoni vermutin në gotë me disa kuba akulli

Hapi 4. Shtoni kamparin.

Hapi 5. Shtoni xhinin

Hapi 6. Përzieni

Hapi 7. Dekoroni dhe servirni

loading...
Shfleto artikuj te tjere per: KOKTEIL PERGATITJA PIJET ALKOOLIKE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved