DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Si të keni buzë të buta dhe joshëse
 
Shperndaje
ikub#: 1703150100
Buzët janë një armë joshje në dorën e femrave.
Ashtu siç kërkohet kujdesia e përditshme për flokët, lëkurën dhe shëndetin, kjo gjë duhet të vlejë edhe për buzët.
 
Lëkura rreth buzëve është më pak e ndjeshme se pjesa tjetër, por gjithashtu edhe shumë delikate sidomos nga ndikimi i temperaturave.
 
Ja si të kujdeseni për to në mënyrë që të keni buzë të buta, më shkëlqim dhe joshëse.
 
1-Shmagni lëngjet me ngjyrë të errët pasi kanë tendencë të njollosin buzët si vera, kafeja, çaji etj.
 
2-Eksfolioni buzët 3 herë në javë. Në këtë mënyrë do të largoni qelizat e vdekura dhe do të keni gjithmonë buzë të njoma dhe të buta. Eksfolimi shmang krijimin e buzëve të çara dhe me shtresa lëkure.
 
3-Qëndroni të hidratuar. Uji do të bëjë të mundur që jo vetëm lëkura, por edhe buzët të rrinë të buta dhe më elastike.
 
4-Përdorni krem me faktor SPF. Kjo nuk vlen vetëm për lëkurën, por edhe për buzët, të cilat janë shumë të ndjeshme ndaj rrezeve të diellit. Blini një balsam që të hidratojë dhe mbrojë njëkohësisht buzët tuaja.
loading...


Ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: BUKURIA BUTA BUZET KUJDESI

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Albanian ICT Diaspora
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved