DyqanTaxi
DyqanTaxi
Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Mënyra të reja të përdorimit të uthullës së mollës
 
Shperndaje
ikub#: 1703200101
Uthulla e mollës është përdorur që në kohët e lashta për trajtime të ndryshme.
 
Uthulla e mollës mund të përdoret si në bukuri ashtu edhe për qëllime mjekësore. Ja disa përdorime të saj që duhet ti dini.
 
1-Përdoreni si deordorat natyral për trupin. Spërkasni pak sqetullat me uthull molle dhe ajo do të largojë çdo erë të pakëndshme fal vetive antibakteriale.
 
2-Mund ta përdorni si pastruar natyral për shtëpinë.
3-Përdoreni për qetësimin e dhimbjeve të stomakut. Pini pak uthull molle për të ndaluar ndjesitë e përzierjes, djegies së urthit, vjelljes, aciditetit të stomakut etj.
 
4-Si zbardhues natyral për dhëmbët. Çdo mëngjes pasi i keni larë dhëmbët bëni gargare me uthull molle.
 
5-Zbut dhimbjen dhe acarimin e lëkurës së djegur nga dielli. Me një pambuk lyeni zonën e djegur me uthull molle. Ajo do ta qetësoj menjëherë zonën.
6-Largon të nxirat e lëkurës. Aplikoni uthull molle në zonat e nxira dhe ato do të zhduken më shpejtë.
 
7-Për flokë të shëndetshme. Shpëlajini flokët me uthull molle dhe  ato do të jenë më të fortë, më me shkëlqim dhe pa zbokth.
 
8-Përdoreni si tonik për fytyrën. Ajo është e pasur me magnez, kalcium dhe fibra. Ajo gjithashtu shërben për zbardhjen e lëkurës dhe njollave si dhe largon dhe trajton aknet.
loading...


Ventouris


Shfleto artikuj te tjere per: BUKURIA PERDORIMET SHENDETI UTHULL MOLLE

Loading...


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...
Albanian ICT Diaspora
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved