Si të bëni në mënyrë perfekte penelin me një karficë flokësh
Jeni ende duke u përpjekur për të perfeksionuar vendosjen e penelit? Ja një mënyrë super e thjeshtë.
Burimi: ikub.al
Shperndaje
 
0
0
Instruksione
Dridhja e duarve, një vijë me trashë dhe një më e hollë, durimi i tmerrshëm për ti bërë njësoj dhe bukur, të gjitha këto janë gjëra që çdo femër i përjeton çdo mëngjes kur bën makeup-in e saj. Në Instagram janë promovuar shpesh herë mënyra të thjeshta të bërjes së penelit.
 
Por nëse as ato nuk kanë funksionuar siç duhet dhe ju ende vuani kur e aplikoni atë mësoni këtë mënyrë super të thjeshtë, praktike dhe të shpejtë. Gjithçka që ju duhet është një karficë e vogël e zezë që përdoret për flokët.
 
Merrni majën e kapëses dhe lyejeni me penelin e lëngshëm dhe  formën V të kapëses vendoseni në fund të syrit duke formuar bishtin që dëshironi. Më pas me anë të penelit rregulloni dhe mbushni formën e krijuar. Në këtë mënyrë peneli do të bëhet në mënyrë perfekte dhe shume shpejtë. Nuk do të ekzistojë më problemi i aplikimit të penelit njësoj tek të dy sytë.
 
 

 

Niveli i vështirësisë
Elementar   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.

Na ndiqni
Shfleto artikuj te tjere per: APLIKIMI KARFICE MAKEUP PENELI SYTE
Postuar nga: Kokonozi
ikub #:
1704210038
Reklame


Reklame
Oscal


Reklame
DGA_BigBrother9