Para 18 ditesh
Burimi: ikub.al
Si të çlodhim muskujt dhe të parandalojmë dhimbjen e tyre
Aktiviteti fizik ditor çon veç te tjerave edhe ne atë qe thjesht e njohim si lodhje muskulore. Është një simptome qe vereverte thuajse tek te gjithë, pavarësisht se çfarë profesioni dhe aktiviteti...
Postuar nga: k.s
Dieta & Te ushqyerit

Para 20 ditesh
Burimi: ikub.al
Disa mënyra për të stiluar baluket
Shihni videon më poshtë…
Postuar nga: o.zh
Dieta & Te ushqyerit

Para 20 ditesh
Burimi: ikub
3 perime që ndikojnë në ndërtimin e masës muskulore
Ushqyerja është vitale në shëndetin tonë, veçanërisht për ata që duan të jenë në fomrë dhe të shëndetshëm.
Postuar nga: o.zh
Dieta & Te ushqyerit

Para 36 ditesh
Burimi: ikub.al
Apendiciti i irrituar mund të japë simptoma të ndryshme: ...
Apendiciti i irrituar mund të japë disa simptoma, ndonjëherë edhe të rreme. Lexoni këtu s’i duhet t’i interpretoni për të evituar që gjendja të degjenerojë.
Postuar nga: o.zh
Kirurgji

Para 38 ditesh
Burimi: ikub.al
Probleme me fryrjen? Ja një zgjidhje në kushtet e shtëpisë
Përllogaritet se një njeri gjate një periudhe kohe 70 vjeçare konsumon me shume se 100 ton ushqime dhe 40 mije litra lëngje. Me ane te aparatit tretës, pasi përpunohen, mbetjet dalin jashtë, por jo...
Postuar nga: k.s
Mjekesia Alternative

Para 43 ditesh
Burimi: ikub.al
Si të kuroni skuqjet dhe acarimin në zonën e gjoksit
Skuqjet poshtë gjinjve mund të jenë të pakëndshme për t’u parë, por shkaktojnë edhe mungesë komforti, madje në disa raste mund të jenë edhe të dhimbshme.
Postuar nga: o.zh
Mjekesia Alternative

Para 50 ditesh
Burimi: ikub.al
6 kura natyrale për pickimet e insekteve
Ja zgjidhja nga pickimet e insekteve.
Postuar nga: Kokonozi
Mjekesia Alternative

Para 51 ditesh
Burimi: Top-Channel
Një aplikacion dhe tre këshilla për të qenë të hidratuar
Dehidratimi ditor mund të sjellë dëme serioze në lëkurë, sikurse edhe lodhjen dhe një funksionim jo të mirë të trurit. Megjithatë, thjesht duke pirë shumë ujë çdo ditë, është më e vështirë sa duket.
Postuar nga: k.s
Mjekesia Alternative

Para 56 ditesh
Burimi: ikub.al
Si të ndaloni së ngrëni thonjtë tuaja
Si të hiqni dorë nga ky zakon i tmerrshëm për duart tuaja.
Postuar nga: Kokonozi
Mjekesia Alternative

Para 56 ditesh
Burimi: ikub.al
Si të kuroni diarrenë në mënyrë natyrale
Të gjithëve na ndodh në një moment apo në një tjetër. Është një nga ndjesitë më irrituese dhe shkakton një situatë të sikletshme.
Postuar nga: o.zh
Medikamente
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Reklame


Reklame
Abissnet


Reklame
DGA_BigBrother9