Fjale me germen U

Ujku, Njeriu Ujk

 

Ujku
Ujku në ëndërr është simbol i mbijetesës, bukurisë, vetmisë, misterit, vetëbesimit dhe krenarisë. Ju jeni në gjendje të ruani qetësinë tuaj në një shumëllojshmëri të rrethanave sociale dhe të merrni çdo situatë me lehtësi dhe mirësi. Ju jeni gjithashtu një njeri i vetëm me zgjedhje.
Negativisht, ujku përfaqëson armiqësi, agresion, ose gjarpëri. Ai mund të pasqyrojë një forcë të pakontrollueshme ose situatë në jetën tuaj.

Ujku i bardhë në ëndërr tregon trimëri dhe fitore. Ju keni mundësinë për të parë dritë edhe në orët tuaja më të errta.
Nëse vrisni një ujk, tregon tradhti dhe zbulim të sekreteve.
 
Njeriu-ujk
Të shohësh një njeri-ujk në ëndërr, tregon se diçka në jetën tuaj nuk është ashtu si duket. Eshtë simbol i frikës, hidhërimit dhe dhunës së pakontrollueshme.
Nëse në ëndërr ju jeni një njeri-ujk, sugjeron se disa aspekte të personalitetit tuaj janë të lënduara, madje edhe të rrezikshme për vetë mirëqenien tuaj. Ju jeni drejtuar në një rrugë të padëshirueshme. Nga ana tjetër, ëndrra i referohet instikteve të shtypura..

Cfare thone yjet sot? Shkarko My ikub - aplikacioni qe i duhet cdo shqiptari. Shkarko ketu.


   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
elma
Para 3 muajsh  
  
kam pa enderr uthir
 
bona
Para 5 muajsh  
  
pershendetje ju lutem me tregoni cfar domethenie ka endra ime. sikur isha ne shtepin ku ka jetuar babai im dhe brenda saj gjindej varri tij por ishte komplet me derrasa dhe ishin paksa te hapura un mami dhe motra ishim siper dhe motra lutej per gjerat e saj mami dhe un tregonim cfar kemi ber gjat gjith ksaj kohes qe nuk ka qen babi, ndersa un prisja me mall ti degjoja zerin frymemarrjen ja degjoja po zerin jo ?? dhe vjen nje moment qe ne do leviznim nga aty per te ikur dmth, dhe un sikur doja te gjija nese ka len ndonje gje qe ta kisha un kujtim nga babi dhe ishte nje si vend i mir aty pran tij ku mund te ndizje qiri brenda shtepis dmth, dhe aty kishte vetem hi un po kerkoja dhe aty brenda gjeta nje unaz sermi me nje gur te kuq dhe e vendosa ne doren e fejeses marteses, dhe nje nat para ksaj kam par sikur mami im kishte nje varse sermi dhe donte tma jepte po i thoja qe e kam nje ne qaf dhe beja krahasim se cila eshte me e bukur?? Faleminderit
 
shaha podrimqaku
Para 19 muajsh  
  
unë kam endrruar tre ujq te zi edh un iksha prej tyre per mos me hanger edhe kam fluturu tujrej tyre ju luten cfar domethenie ka kjo ednderr
 
luljeta
Para 35 muajsh  
  
kam pa enderr ish te dashurin qe me ledhatonte e me mbante afer dhe me thoshte se ne do te kemi nje vajz un ndihesha shum mir afer tij te lutem me trego qfar dot thot kjo 
eluiza heroi
Para 38 muajsh  
  
te shikosh geshtenja esht fat e lumturi
 
aferdita
Para 39 muajsh  
  
kam par enderr sikur shtepija ime umbush uj kati ipar deri ne katin edyt cedot thot kjo
 
silva
Para 47 muajsh  
  
kam par ne enderr sikur me vendosen ne gisht rreth ari dmth unaze ari cdo te thot
 
esmeralda
Para 51 muajsh  
  
n enderr xhaxhi im m propozon fejes dhe m ve n gisht unaz serma cdomethen..un isha e gezuar
 
esmeralda
Para 51 muajsh  
  
pash n enderr xhaxhin tim qe me propozon te fejohemi me ve n gisht unaz serma,,isha e lumtur cdomethen :(
 
erisazguro@hotmail.com
Para 51 muajsh  
  
kam pare ne enderr sikur vura ne gisht nje unaze rreth flori ju lutem mund te me thoni c'tregon?
 
Fiori
Para 52 muajsh  
  
Persh. Kam par ne enderr nje unaz floriri me gur ngjyre te kalter sikur ma dhuroi i fejuari por pas pak kohesh guri dukej sikur u shkeput dhe mbahej afer unazes vetem me nje fije teli te holle . Mund te me thoni shpjegimin e kesaj enderre ju lutemmmm ..... Flm
 
xhilda
Para 53 muajsh  
  
ca do te thote gjerper i zi ne enderr
 
xhessi
Para 53 muajsh  
  
Pershendetje i fejuari ime pa ne enderr sikur une e tradhtoja dhe ai e mori vesh e u nda nga une po pas 1 jave ai ishte fejuar dhe kishte mbajtur te njejtat unaza qe kemi tani..... theksoj martohemi mbas 6muajsh :(
 
erza
Para 53 muajsh  
  
te shohesh flake ne enderr thojne se gezohesh ,bela nuk ke pse te frikesohesh
 
bela
Para 53 muajsh  
  
karin
 
bela
Para 53 muajsh  
  
aman qa do te thote te shohesh flake ne enderr dhe te degjosh krisma ju lutem me ktheni pergjigje sepse jam e fiksuar nga enderrat flm
 
erza
Para 54 muajsh  
  
me ka pare i fejuari ne enderr. Tu nejt ne kemben time te majt nje ujk i bardhe dhe tha qe nuk ishte agresiv ujku! qka dmth kjo enderr se me te vertet jam shum e merakosur
 
Xhoi
Para 56 muajsh  
  
Kam pare ne enderr sikur nga horizonti erdhi nje nxirje e qiellit,dhe nje dallge e madhe uji qe mu afrua deri ne dere te shtepise...C'do gje qe kam enderruar edhte si ne jeten reale.Dhe,kete enderr e kam pare dy here,ne kohe te ndryshme,por me te njejtat imazhe...Ju lutem ma shpjegoni pak cdo te thote! Ju falenderoj.
 
nela nela
Para 56 muajsh  
  
mila nese ke pare unaze floriri nuk eshte mire nese ke pare unaze sermi eshte shume mire madje unaza e sermit simbolizon lumturi ,plotesim deshire ,besnikeri ndaj dikujt etj
 
nela
Para 56 muajsh  
  
MILA varet qfre unaze ka qene me qene unaze floriri nuk eshte mire po qe unaze sermi eshte shume mire unaza e sermit paraqet gezim ,fat, besnikeri ndaj dikujt...etj
 
lola
Para 57 muajsh  
  
me pa ne enderr burrin me ish te fejuaren tu nejt shka asht
flm dhe kur te thyhen dy dhembet e siperm te paret
 
shqipe ramaj
Para 57 muajsh  
  
me pa anderr bazen qka do te thot
 
aferdita
Para 58 muajsh  
  
pershendetje une kam pare enderen kinse gjeta kater zingjir aridhe i mora ne dore qfar do te thot kjo
 
aferdita
Para 58 muajsh  
  
pershendetje kam par endeer kinse nje gru me tregoj qe femiun e par do ta lind vajz me tregoni qa do te thot kjo
 
zejna
Para 58 muajsh  
  
ka pa enderr nuse me fustan te bardh qa do te thot kjo
 
zejna
Para 58 muajsh  
  
ka pa enderr nuse me fustan te bardh qa do te thot kjo
 
zejna
Para 58 muajsh  
  
ka pa enderr nuse me fustan te bardh qa do te thot kjo
 
gzim
Para 60 muajsh  
  
kam pa enderr te varri duke njet,qka dote thot
 
geri
Para 60 muajsh  
  
me kan pare ne ender sikur po vdes ca do tthot???
 
olti
Para 60 muajsh  
  
kom pa ne enderr sikur shtepija ime pa kulem nga shtepia dul nje avion e shkoj ne shtepi te kujshive dhe u dul flaka ju lutem me tregoni
 
rina
Para 61 muajsh  
  
pershendetje kam pare enderr nje ujk qe me ka ndjekur mua dhe un kam kercyer lart ne nje pem? qfar do te thote ??
 
nora
Para 61 muajsh  
  
Kam pare ne enderr autokolone te gjate me ushtare duke kaluar ne rruge dhe une aty qe habitesha a friksohesha-nuk e di,. Cfare spjegimi ka kjo enderr? faleminderit
 
Rikena
Para 61 muajsh  
  
Qka do te thote te shohesh ne enderr se kinse do te nisesh ne nje udhetim te gjate ..:S
 
Enderrimtari
Para 61 muajsh  
  
Pershendetje Klejda dhe Mila ( Unaza apo ari ne pergjithesi nuk jane shenja te mira , mund te ndodh diqka e keqe por jo e madhe )
 
Enderrimtari
Para 61 muajsh  
  
Pershendetje Sy Kaltroshja ( Duke i dhene uje nje njeriut te vdekur dmth bamiresi , zemermir do tregohesh per nje gje )
 
Enderrimtari
Para 61 muajsh  
  
Pershendetje Naxhije ( te biesh ne ujin e turbullt do te thot se ke rene ne nje hall te madh dhe nuk e di as vet se si tia besh )
 
klejda
Para 62 muajsh  
  
Ju lutem me tregoni se ckuptim ka rrethi i unazes se florinjt ne enderr.ne fillim e kam pare te nxire por pasi e pastrova shkelqeu///
 
naxhije
Para 62 muajsh  
  
me ra ne uj te trubull qka do me then
 
sy kaltroshja
Para 63 muajsh  
  
pershendetje.. me pa ne enderr uj tu i dhon njeriut te vdekur qdo te thot..? mund te me ktheni prgj ju lutemm
 
mila
Para 68 muajsh  
  
po unaz...??
 


Na ndiqni
Teoren


Shfleto artikuj te tjere per: ENDRRA
Postuar nga: ermal
ikub #:
1006020098


Digitalb


UnionBank