Fjale me germen D
 
Shperndaje
ikub#: 1006020139
Dafina, Dallendyshe, Dardha, Darka, Dashuria.....

Dafina
Te perfytyrosh dafine sjell sukses dhe fame.
Ju do te fitoni zoterime te reja ne dashuri, inisiativat do te jene ngarkuar me gezim.
Per nje goce te re te perfytyroje te rrethoje me kurore dafine koken e te dashurit te saj tregon qe ajo do te kete nje burre besnik dhe se nje person i famshem eshte duke i ardhur pas asaj.

Dallendyshe
Te perfytyrosh dallendyshe eshte nje shenje e paqes dhe harmonise shtepiake.
Te shikosh nje dallendyshe te plagosur ose te ngordhur pr nje grua te re tregon trishtim te pashmangshem.
 
Dardha
Te perfytyrosh te hash dardhe tregon nje sukses te vogel dhe shendet te dobet.
Te perfytyrosh ti mbledhesh ato tregon surpriza te kendshme do tju ndjekin ju me shpejtesi mbi zhgenjimin.
Ti pjekesh dardhat ne enderr tregon nje dashuri dhe miqesi pa jete.
 
Darka
Te perfytyrosh qe ju hani darken tuaj vetem tregon qe ju shpesh do te mendoni seriozisht per nevojat e jetes.
Te perfytyroni se jeni duke ngrene darke nen shoqerine e miqeve te tjere ku ju jeni e ftuar, tregon qe ju do te gezoni mikpritjen e atyreve te cilet jane ne gjendje te afrojne tek ju shume mirsjellje te kendshme.
 
Dashuria
Te perfytyrosh te duash nje objekt tregon kenaqesi ne mjedise tuaja prezente.
Te perfytyrosh qe dashuria e te tjereve ju mbush me parashikime te lumtura, nenkupton punet e suksesshme do tju japin kenaqesi dhe liri.
Nese gjeni qe dashuria juaj deshton ose nuk eshte reciproke ju do te pikelloheni mbi disa pyetje kontradiktore qe ngrihen ne mendjen tuaj dhe do te jeni teper konfuze per nje kohe te gjate per shum gjera.
 
Daulle
Te degjosh goditjet e nje daulleje tregon per nje shok qe ju mungon se eshte ne fatkeqesi dhe ju therret per ndihme.
Te shikosh nje daulle paralajmeron nje karakter dashamires dhe nje mosdeshire per grindje dhe divergjenca.
Ajo eshte nje shenje e pasurise mer marinaret fshataret dhe tregtaret.
 
Debat
Te perfytyrosh te besh debat tregon shendet te keq dhe padrejtesi ne gjykimin e te tjereve.
Te pefytyrosh debat me njerez me kulture tregon qe keni zotesi te fshehte por eshte nje ngadalesi e vogel ne zhvillimin e saj.
 
Delfini
Te perfytyrosh nje delfin tregon pergjegjesine tuaj qe vjen nen nje drejtim te ri, ajo nuk eshte nje enderr shume e mire.
 
Dem
Te shikoni ne enderr nje dem duke ju ndjekur tregon shqetesime biznesi permes kundershtareve ziliqare dhe xheloze qe do tju sulmojne here pas here.
Nese nje goce e re shikon nje dem ajo do ket kete nje oferte per martese por pas refuzimit te kesaj oferte ajo e deshiron me te mire fatin e saj.
Te shikosh nje dem qe plagos nje person fatkqesia do tju zere ju.
Te perfytyroni nje dem te bardhe tregon qe do te ngrini veten tuaj drejt nje plani me te larte te jetes, ajo zakonisht tregon gezim.
 
Dentist
Te perfytyrosh nje dentist qe punon ne dhembet tuaja tregon qe ju do te keni rast te dyshoni ne sinqeritetin e ne nderin e nje personi, me te cilin ju keni mardhenie tregetare.
Ta shikosh ate te punoje ne dhembet e nje gruaje te re tregon qe ju shpejt do te jeni i goditur nga nje skandal ne mjediset prane jush.
 
Dera
Te perfytyrosh te hysh ne nje dere tregon shpifje nga kundershtaret te cilave ju jeni perpjekur ti shpetoni.
Kjo enderr eshte e njejte per çdo dere perveç deres se shtepise se femijerise.
Nese eshte kjo dere qe enderronite ku hyni ditet tuaja do te jene mbushur me bollek dhe afersi.
Te perfytyrosh te hysh ne nje dere naten permes shiut tregon tek grate dredhi te pafalshme, per nje burre ajo eshte nje lajmerim per pasurite e tij.
Te shikosh te tjeret te shkojne permes nje pragu tregon perpjekje te pasuksesshme ne punet tuaja.
Ajo gjithashtu paralajmeron ndryshime per fermeret dhe politikanet.
 
Deti
Te perfytyrosh te degjosh i vetem oshetimen e detit paralajmeron qe ju do te kaloni nje jete te lodhur dhe te pafrytshme pa dashuri dhe miqesi.
Perfytyrimet e detit lajmerojne parandjenje shqetesuese nderkohe qe kenaqesite e formes materiale jane te kenaqeshme.
Per nje goce te re te perfytyroje qe ajo rreshqet lehte mbi det me te dashurin e saj do te vije realizimi i saj i embel i shpresave dhe gezimi do te qendroje tek dera.
Bregu i detit tregon dëshirë për të kërkuar veten dhe dëshirën për të zgjeruar njohuritë e tua.
Madje bregu i detit paraqet dy këndvështrime të bindjeve përkatësisht dy bota, tokën dhe detin dhe simbolizojnë pavetëdijen dhe vetëdijen.
 
Valët e detit
Simbolizojnë botën e pavetëdijshme, ku shprehen ndjenjat dhe emocionet e shqetësuara si dhe inati. Valët e mëdha të detit ju mbretërojnë, me ju ndjenjat përkatësisht emocionet, tërbimi, inati ashtu ju nuk jeni më zot konakut dhe drejtues i jetës por fatkeqësisht emocionet të cilat nuk respektojnë as “Drita e kuqe të trafikut” dhe ashtu mund të vijë deri tek aksidentet e rënda.
Sipas Jungut ju porosit pavetëdija e juaj se ju pret një jetë e stuhishme, dëshpërim përkatësisht brenga të mëdha, po qe se do ta ndërtosh jetën në themelet e unit përkatësisht në bindjet e deritanishme dhe jo në themelet e Zotit përkatësisht fuqive të jetës dhe të natyrës..
 
Debora
Te shikosh debore ne endrrat tuaja tregon nderkohe qe ju nuk keni fatkeqesi reale, do te kete shfaqje te semundjes dhe inisiativa te pakendshme.
Te gjeni veten tuaj ne nje stuhi debore tregon dhimbje dhe zhgenjim per te gezuar nje kenaqesi te pritur gjate.dekurajimi do te shoqeroje pak a shume kete enderr.
Nese hani deboren tregon qe ju do te deshtoni per te realizuar idealet.
Te shikosh deboren e piste paralajmeron qe krenaria juaj do te jete poshteruar dhe ju do te perpiqeni per pajtim me nje prson qe ju ka perbuzur.
Te shikosh ate te shkrire tregon qe frika juaj do te kthehet ne gezim.
Te shikosh floke debore te bardha duke rene nderkohe qe ju i shikoni nga dritarja tregon qe ju jeni zemeruar me te dashurin tuaj dhe largimi do te jete shkaktuar per arsye financiare.
Te shikosh malet e mbuluara me bore ne largesi paralajmeron per njj goc te re qe deshirat dhe ambicjet nuk do ti vlejne perparimit tuaj.
Te shikosh diellin duke ndricuar permes peisazhit te debores paralajmeron qe ju do te mposhtni fatin tuaj te keq dhe do te zoteroni fuqine.
Per nje te re te perfytyroje te rreshqase nenkupton qe ajo do te gjeje shume kundershtime ne zgjedhjet e te dashurit dhe sjellja e saj do ti shkaktoje pakenaqesi.
Te perfytyrosh nje top debore tregon qe do te ndesheni me probleme te pandershme
nese jeni i rrethuar nga bora ose i humbur tregon qe fati i keq eshte duke u vertitur mbi ju.
 
Denim
Te perfytyrosh denimin tregon fatkeqesi dhe lajme te keqija.
Te perfytyrosh qe jeni i denuar paralajmeron qe ju do te shqetesoheni per nje ceshtje po ju do ti rregulloni te gjitha gabimet.
Per nje vajze te re te perfytyroje te shikoje te dashurin e saj te denuar tregon qe ajo do te vere ne dyshim karakterin e dashurise se tij.
 
Deshperim
Te perfytyrosh sikur je i deshperuar ne nje enderr tregon qe ju do te keni shume shqetesime torturuese ne pune.
Te shikosh te tjeret ne deshperim paralajmeron vuajtje dhe nje pozicion fatkeq te ndonje te afermi ose shoku.
 
Deshtim
Te perfytyrosh qe je pjesmarres ne nje deshtim profetizon qe praktika e tij do te pesoje humbje nga pakujdesia ne detyre e cila do ti shkaktoje shume shqetesime.
Per nje te dashuruar kjo eshte nganjehere me kuptim te kundert.
Per nje goce te re te perfytyroje qe jeta e saj vazhdon te jete nje deshtim tregon qe ajo nuk ka aplikuar mundesite per nje avantazh te mire.
Per nje tregetar, biznesmen te perfytyroje qe ai ka deshtuar paralajmeron humbje ose deshtimi kercenon qe te materializohet.
 
Diamant
Paraqet karakterin tënd si dhe vetite, përkatësisht vlerat shpirtërore dhe fizike, po ashtu paralajmëron sukses në kariere po qe se do ta dish ta ruash gjakftohtësinë, se shumë lehte mund ta humbasesh ata që e ke arritur deri tani.
Përndryshe po qe se jeni të kujdesshëm do të jeni të nderuar dhe ju pret një befasi e këndshme.
Te perfytyrosh te kesh diamante eshte nje enderr shume pretenduese qe nenkupton nje nder te madh dhe miratim nga pozita te larta.
Per nje grua te re te perfytyroje te dashurin duke i dhuruar nje diamant presupozon qe ajo do te beje nje martese madheshtore dhe te ndershme e cila do ti mbushi njerezit e saj me nje krenari te ndershme.
Ti humbasesh diamantet dhe mos ti gjesh me ato perseri, eshte shume pa fat, qe paralajmeron renien ne sy te keq, mungese dhe vdekje.
Per nje grua sportiste te perfytyroje diamante paralajmeron shume dite te mbara dhe dhurata te mbrekullueshme.
Per nje spekullator parashikon marreveshje te mbara.
Diamantet jane shenja te nje fati te mire, n.q.s ato vidhen nga trupat e personave te vdekur ata paralajmerojne qe prona juaj e pabesueshme do te jete zbuluar nga shoket tuaj.
Ti perfytyrosh diamantet tregon shume kenaqesi dhe ambicie dhe pasuri.
Ti vesh ato sjell shkalle dhe ambicie te kenaqeshme.
Te shikosh te tjeret ti vene ato, tregon qe vende te merituar do te jene mbajtur nga ju ose nga nje shok.
Te perfytyrosh rroba me diamante paralajmeron fat te mire te rralle, trashgimia ose spekullimi do ta kene ngritur ate ne pozita te larta.
 
Dielli
Te shikosh nje lindje te qarte te ndritshme te diellit paralajmeron ngjarje te gezueshme dhe mbaresi,te cilat japin premtime te kenaqeshme.
Te shikosh diellin ne mesdite tregon pjekuri te ambicjeve dhe sinjal te nje kenaqesie te çliruar.
Te shikosh perendimin e diellit eshte paralajmeruese e gezimit dhe e pasurise duke kaluar kulmin e tyre dhe paralajmeron ju te kujdeseni per interesat tuaja me vigjilence.
Nje diell qe ndricon permes tyre tregon qe shqetesimet dhe veshtiresite tuaja jane larguar dhe mbaresia eshte prane jush.
Nese dielli shfaqet i pazakonte ose ne nje eklips tregon qe do te jene kohe te stuhishme dhe te rrezikshme por keto do te kalojne menjehere duke e lene biznesin tuaj dhe punet shtepiake ne nje forme me te mire se me pare.
 
Dimri
Te perfytyrosh dimrin eshte nje paralajmerim i shendetit te semure dhe prespektive te zymte te fatit, pas kesaj enderre perpjekjet tuaja nuk do te japin rezultate te kendshme..
 
Dita
Te perfytyrosh diten tregon permiresimin ne situatat tuaj dhe ne lidhje te kenaqeshme.
Nje dite e merzitshme ose me re paralajmeron humbje dhe deshtim ne iniciativat tuaja.
 
Ditelindja
Te perfytyrosh nje ditelindje eshte nje sinjal i varferise dhe i mashtrimit per te rinjte.per te vjeterit tregon shqetesim te gjate dhe shkaterrim.
 
Divan
Te perfytyrosh te jesh gjysem i shtrire ne nje divan tregon shpresa fallco.ju do te jeni vigjilent per cdo ndryshim te ceshtjeve tuaja sepse vetem ne kete menyre do te jene realizuar shpresat tuaja.
 
Divorc
Te perfytyrosh te jesh i/e divorcuar tregon qe nuk jeni i kenaqur ne shoqerine tuaj dhe do te kultivoni me shume atmosfere te afert ne jeten e shtepise.
Ajo eshte nje enderr paralajmeruese.
Per grate te perfytyrojne divorcin tregon qe ato do te bejne nje jete te vetmuar si rezultat i tradhetise se te dashurve.
 
Djalli
Te perfytyrosh djallin paralajmeron qe ju do te keni disa aventura te rrezikshme dhe ju do te jeni i detyruar qe te perdorni strategjine per tu treguar i ndershem.
Te perfytyrosh qe e vrisni ate paralajmeron qe ju do te jeni braktisur nga shoke mashtures ose imoral per te jetuar ne nje plan me te larte.
Nese vjen tek ju nen masken e letersise ai do je teje nje paralajmerim kunder miqesise se perzier dhe vecanerisht lajkatuesise.
Nese vjen ne trajten e pasurise apo fuqise tregon qe do te deshtoni te perdorni ndikimin tuaj per harmonine ose ngritjen e te tjereve.
Nese vjen ne formen e muzikes ka te ngjare te dorezoheni perpara mashtrimeve te tij.
Nese vjen ne formen e nje gruaje te bukur do te mund te shtypni cdo ndjenje te mire qe mund te keni per kujdesin e ketij morali absurd.
Te ndjeni qe po perpiqeni te ruani veten tuaj nga djalli tregon qe ju do te hiqni varesine e kenaqesive vetjake dhe do tju jepni te tjereve meritat e tyre.
Si tradite “ligesit” tundimi, deshira ose njera nga 7 mekatet vdekjeprures mund te jete mendja juaj e pavetdijshme qe enderron dick ate tille.
Ju mund te ndjeni disa faje te njejta si nje bashkepuntore kur ju thone dicka te keqe qe dikush ka bere “kjo do jete nje pune e djallit” .
Kujtoni sjellien tuaj dret tij dhe mos harroni perfshirjet seksuale. Nqs endrra juaj ishte e bukur, endrra juaj mund te jet duke ju lajmeruar qe ju po shkoni drejt djallit.
 
Djathi
Te perfytyrosh te hash djath tregon zhgenjim dhe shqetesim te madh.asnje e mire e çfardo natyre nuk mund te jete shpresuar.
Djathi eshte ne pergjithesi nje enderr e keqe.
 
Djepi
Te perfytyrosh nje djep me nje foshnje te bukur ne te perfaqeson pasuri,dashuri e femije te shendetshem.
Te tundni foshnjen tuaj ne djep tregon semundje serioze te nje pjestari te familjes.
Per nje goce te re te perfytyroje te tundi nje djep eshte nje ogur i keq per shkaterrimin e saj.ajo duhet te ruhet nga thashethemet.
 
Doktor
Kjo eshte nje enderr e favorshme,qe tregon te mire dhe pasuri te pergjithshme nese ju e takoni ate.
Nese jeni e re dhe fejoheni qe te martoheni me te, eshte per ju mashtrim.
Te perfytyrosh nje doktor qe eshte profesionist nenkupton nje semundje dekurajuese dhe te pakendshme midis pjestareve te familjes.
Te perfytyrosh qe nje doktor ben nje ineksion ne trupin tuaj duke nxjerre gjak por deshton ne perpjekjet e tij tregon qe jeni tortuar nga nje person i keq i cili mund te perpiqet tju beje te paguani para per borxhet e tij.
 
Dorashka
Te perfytyrosh te veshesh dorashka te reja tregon qe do te jeni i/kujdesshme dhe ekonomike ne mardheniet tregetare tuajat me te tjeret, ju do te keni kerkesa te ligjshme ose shqetesime biznesi por do ti zgjidhni ato kenaqshem me veten tuaj
Nese veshni dorashka te vjetra ose te rreckosura ju do te jeni i tradhetuar dhe vuani humbjen
nese shikoni qe humbni dorezat tuaja ju do te fitoni pasurite tuaja.
Te gjesh nje pale doreza tregon nje martese ose nje ceshtje te re dashurie.
Per nje burre te heqi dorezat e zonjes tregon nje martese ose nje ceshtje te re dashurie.
Per nje burre te heqi dorezat e zonjes tregon qe ka ose do te kete nje grua ne duart e tij e cila kercenon ate me nxjerrjen ne shesh.
Nese hiqni dorezat tuaja ju do te takoni sukses te paket ne biznes ose dashuri.
 
Dragoi
Enderra juaj me drragua mud te jet duke ju thene dicka mbi drejtimin seksual (ka nje lidhje te forte me friken, dhe pasionin).
Te perfytyrosh nje dragua qe do te lejoni veten tuaj te jete drejtuar nga pasionet tuaja dhe ka te ngjare te vendosni veten ne fuqine e kundershtareve tuaj permes shperthimeve dhe tendencave therese.
Ju jeni paralajmeruar nga kjo enderr qe te kultivoni kontrollin e vetvetes.
 
Drejtesi
Te perfytyrosh qe kerkoni drejtesi nga nje person tregon qe ju jeni i kercenuar permes deklaratave fallco te njerezve te cilet mezi presin renien tuaj.
Nese ndonjeri kerkon te njejten nga ju do te gjej qe sjellja dhe reputacioni juaj jane sulmuar dhe ju do te jeni plot me ndryshime.
 
drita
Nese ju perfytyroni driten tregon qe suksesi do tju ndjeke.
Te perfytyrosh nje drite te panatyrshme ose nese drita del jashte ju do te jeni habitur nga nje inisiative qe rezulton asgje.
Te shikosh nje drite te turbullt nenkupton nje sukses te pjesshem..
 
Dritare
Te shikosh dritaret ne enderrat tuaja eshte nje shenje e nje fati te madh drejt shpresave tuaja.
Te shikosh dritaret e mbyllura eshte nje prezantim i braktisjes.
Nese ato jane te thyera tregon qe do te jeni rrethuar nga dyshime te keqija te pabesise nga ata qe ju dashurojne.
Te ulesh ne nje dritare tregon qe jeni viktime e budallallëkut.
Te hysh ne nje shtepi nga nje dritare tregon qe ju do te zbuloni mjete e menyra qe duke perdorur pasuri te patundshme per te arritur nje qellim qe duket i ndershem.
 
Duhan
Te pish duhan ne enderr tregon raste te gezueshme.mbaresia mban perpara jush nje panorame te ngjarjeve te kendshme dhe fushe te aftesive dhe afrim te fatit.
Te ndalosh duhanin tregon qe persona te rrezikshem jane duke ju bere viktime me lajka.
Te perfytyrosh duhanintregon sukses ne punet e biznesit po jo ne dashuri.
Ta shikosh ate duke u rritur paralajmeron inisiativa te suksesshme.
Ta shikosh ate me gjethe te thara tregon qe fshataret do te sigurojne prodhime te mbara dhe fitime konstante per tregetaret.
Te pish duhan tregon miqesi te perzemert.
 
Dyqan
Te hysh ne enderr ne nje dyqan tregon qe ju do te keni zhgenjime dhe humbje ne momentin e zgjimit tuaj.
Te blesh artikuj tregon qe do te keni skema te pakendshme me gruan/burrin ose me te dashuren/dashurin tuaj,ndoshta zhgenjime ne biznes.
Per nje grua te shkoje ne nje dyqan tregon qe eshte fajtore e pakujdesise se saj dhe ka te ngjare Te ndjej keqardhje per humbjen e nej shoku/shoqeje.
Te rimaresh nje artikull tregon qe do te rifitoni pozicionet e humbura.
Te shikosh nje dyqan ne enderrat tuaja tregon qe jeni neglizhent i se vertetes tuaj dhe jeni ne rrezik te sakrifikimit te emrit tuaj te ndershem ne nje çeshtje skandali.
 
Dorëheqje
Keni të besimvete, filloni pavarësinë tuaj..
 
Dokumenti
Nëse shihni ose lexoni një dokument në ëndrrën tuaj do të thotë se një informacion i rëndësishëm është gati për tu bërë i njohur për ju.
Ai simbolizon ndonjë zbulim apo realiziim të diçkaje..

 

loading...
Shfleto artikuj te tjere per: ENDRRAegla   Para 36 muajsh     
me thot nje shoqe sot se me ka par ne enderr sikur isha djegur mund te me ndihmoni se cdo te thote?
Reta   Para 41 muajsh     
Kam pa anderr sikur po ja fiki motres time driten te koka drit elektrike qka dmth ju lutem .
kamilaaa   Para 44 muajsh     
te shikosh ne enderr nje djal i panjohur te shkrun telfeon nervoz qfar do te thot kjo enderr
albana   Para 50 muajsh     
Kam par enderr sikur kapa ndor nje drenush dhe po e qoja ne shtepi cdo te thot kjoo ??
anxhela    Para 64 muajsh     
c`ka do te thote me pa dasem
sindi   Para 71 muajsh     
te them te drejten keto kohet e fundit po shoh te njejten enderr,sepse une jam e fiksuar pas hollywood-it dhe shikoj veten sikur jam atje dhe kendoj me iggy azalea ,niki minaj e shume te tjere ,nuk e di me duket cmenduri mbase ngaqe degjoj ter diten e dites muzik te shume kengetareve ,dheee keto me dalin ne enderr. craezyyyyy <3
shaqir   Para 75 muajsh     
kam pa anderr njenen
matteo unik   Para 76 muajsh     
kam pa ne enderr sikur isha ne nje post te larte dhe shoqja klases. donte te me zinte vendin. :/
aftpj   Para 77 muajsh     
bûkur bukùr
reni farrici   Para 78 muajsh     
kam pare nje enderr me derra
dafina palushi   Para 78 muajsh     
hahaha
arja   Para 82 muajsh     
kam pare ne enderr sikur kisha gjetur nje qante me leke hekuri aty kishte edhe varse floriri te trash isha ti treguar mamit se qfar kisha gjetur
ELA   Para 83 muajsh     
KAM PAR ENDERR SIKUR ME NDJEKSHIN NJA DY NJEREZ HIJE
ELA   Para 83 muajsh     
KAM PAR ENDERR SIKUR ME NDJEKSHIN NJA DY NJEREZ HIJE
ELA   Para 83 muajsh     
HAHAHAHAAHAHAH
Valter   Para 85 muajsh     
kam par ne enderr nje vend ku ne te cilin ishin disa karrige te bardha dhe njerez qe uleshin neper vende dhe shoh qe vetem ne nje karrige nuk u ul njeri kur u afrova pash se ne te ishte i shkruajtur me shkronja te vogla shtypi emri dhe mbiemri im,,,,,,,,,, ne fakt kjo enderr me ka ber shum pershtypje
Valter   Para 85 muajsh     
pash enderr sikur po gjuaja topin dhe po beja gola
vosa   Para 85 muajsh     
qa thojne me pa enderr dele
bukuroshjaa   Para 88 muajsh     
kam pare enderr kishe po bija posht pej 30 m lartesi dhe po shpetoja kur rash ... !!! ??? >>. <<< <3@@@
palushi ditjona   Para 88 muajsh     
kam pre enderr kishe...
po kapja nje yll ne qielllshum te bukur<3!!
jonaa palushi   Para 88 muajsh     
kam pre ender kish jam zhytur ne nje det te bardh qfar do te thot?
jonaa palushi   Para 88 muajsh     
kam pre ender kish jam zhytur ne nje det te bardh qfar do te thot?
jonaa palushi   Para 88 muajsh     
kam pre ender kish jam zhytur ne nje det te bardh qfar do te thot?
jonaa palushi   Para 88 muajsh     
kam pre ender kish jam zhytur ne nje det te bardh qfar do te thot?
ditjona palushi   Para 88 muajsh     
qka dot te thot te shohesh ender duke lexuar 100 per 1 minut
ditjona palushi   Para 89 muajsh     
kam pare enderr luftuar
!!!
...


ditjona palushi   Para 89 muajsh     
kam pare enderr luftuar
!!!
...


ditjona palushi   Para 89 muajsh     
kam pare enderr luftuar
!!!
...


ditjona palushi   Para 89 muajsh     
kam pare enderr luftuar
!!!
...


ilda renis ilda renis   Para 89 muajsh     
kam par ne enderr sikur me vdiqen 2 gjysherit...
ilda   Para 89 muajsh     
kam par ne enderr....sikur po ecja ne nje vend te panjohur....dhe aty shikova nje shtepi te bardh....dhe tek dritarja doli halla ime qe jeton ne angli....aty sikur un gjindesha ne angi...dhe po shkoja drejt nje parku....ku kishte shum bar jeshil...dhe lojra...kur doli halla tek dritarja hajde me tha por ajo ishte shtepi shum shume vjeter....dhe kishte shum shum kepuc disa dhe te shkyera...pastaj shikova se ne dhomen e saj kishte burrin fjetur...dhe tek guzhina kishte nje shporet....te cilin nxeheshin dhe nuk ishte i pastruar kishte shum hi....dhe pastoj dola te beja nje xhiro me te.....ju lutem me shpjegoni cfar kuptimi ka....dhe ku lexohet pergjigjia...e endrres. flm
ymri palushi   Para 89 muajsh     
kam par enderr kinsej jam bërë MILIONER________
______________
palushi   Para 89 muajsh     
kam pare ender duke e kapur një pellumb ne dore!!!
aferdita   Para 89 muajsh     
kom pa ne enderr veten me fustan te bardh
gjesa   Para 90 muajsh     
me pa enderr drog shka thon
skka dote thot a
vali   Para 90 muajsh     
kam pa ne enderre sikur po beja not ne det.
vali   Para 90 muajsh     
kam pare ne enderr sikur po lahesha ne det me gocen e motres ,a ka nje shpjegim per kete
Anna   Para 91 muajsh     
genjeshtra me bisht, te shohesh ne enderr debore ne cfaredo lloj rasti qenka keq.
ana   Para 93 muajsh     
ai djali eshte i dashuruar me mua po un jo shum madje ka kerkuar doren time jam e dashuruar me dike qe ndodhet ne angli.!!!!!!!!!!
ana   Para 93 muajsh     
kam par ne enderr si kur u putha me nje djal por nuk e di cdo te thot
1   Para 101 muajsh     
ahhahahahha
arianna   Para 101 muajsh     
kom po onderr isha kon me djalin qe une e duh
alba   Para 106 muajsh     
kam pa anderr se me kan ra flokt
 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Dëshironi të dini se sa përshtateni me partnerin tuaj sipas horoskopit. Zgjedhni shenjën tuaj dhe shenjën e partnerit/partnerës tuaj dhe kuptoni përshtatshmërinë.


Shfleto artikuj te tjere per: ENDRRA
Postuar nga: ermal
ikub #:
1006020139
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved