Hyr  |  Regjistrohu
Njoftime  |   Biznese.al   |   Time.al   |   Ligje
 
 
 
Maqedoni. Themelohet Ansambli i Këngëve dhe Valleve Shqipe
 
Shperndaje
ikub#: 1803080021
Maqedoni. Themelohet Ansambli i Këngëve dhe Valleve Shqipe Qeveria e Republikës së Maqedonisë në mbledhjen e saj të 57-të mori vendimin për themelimin e Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Shqipe në Maqedoni.
Zyra e Shtypit e kësaj qeverie tha se “për shkak të kultivimit të këngëve dhe valleve të komunitetit shqiptar në Republikën e Maqedonisë, qeveria në seancën e sotme mori vendimin për themelimin e këtij institucioni kombëtar”.
"Ansambli i Këngëve dhe Valleve Shqipe në Republikën e Maqedonisë do të jetë një organizatë jofitimprurëse në fushën e kulturës", shtoi kjo zyrë.
 

Loading...Marre nga ikub.al
Shfleto artikuj te tjere per: ANSAMBLI I KENGEVE DHE VALLEVE SHQIPE MAQEDONIA SHKUP 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Loading...


Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved