Java e kuzhinës italiane në kalanë e Tiranës
 
Shperndaje
ikub#: 1911180133
Java e kuzhinës italiane në kalanë e Tiranës Në Kalanë e Tiranës u çel sot edicioni i katërt i javës së kuzhinës italiane në Shqipëri.
Kjo javë synon të promovojë traditat kulinare dhe enogastronomike italiane në kuadër të tematikave dhe vlerave të mëdha që e veçojnë si cilësia, qëndrueshmëria, kultura, siguria e të ushqyerit, edukimi, identiteti, territori, biodiversiteti, dieta mesdhetare, gjithëpërfshirja, vlerësimi i produkteve.
Në çeljen e kësaj jave ishte i pranishëm ambasadori i Italisë në Tiranë Alberto Cutillo, si dhe rektori i universitetit IUAV të Venecias, Amerigo Restucci.
 
loading...

Loading...Shfleto artikuj te tjere per: JAVA E KUZHINES ITALIANE KALAJA E TIRANES

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Më Të Fundit
Kulture
Rudina Xhunga: “Shteti të subvencionojë gazetarët e kulturës”
Kulture
Miratohet marrëveshja për përhapjen e kulturës shqiptare me Maqedoninë e Veriut
Kulture
Projekt për luftën kundër trafikimit të paligjshëm të objekteve kulturore
Kulture
Ismail Kadare propozohet për Çmimin Nobel
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved