Teatri Kombëtar nis punën online
 
Shperndaje
ikub#: 2004090092
Teatri Kombëtar nis punën online Teatri Kombëtar do të nisë shfaqjet dhe publiku mund t’i ndjekë ato on line.
The show must go on" është emri i shfaqjes së parë. 
Sipas Armando Borws, ky është vetëm fillimi. "Janë 2 orë transmetim çdo javë, nga e enjtja deri në të dielë. Do prezantohemi dy mbrëmje me autorë shqiptarë, ditën e tretë do kemi prozatorë dhe poetë të vendeve të caktuara. E nisim me kulturën italiane për shumë arsye, nisur nga vështirësia që ata po kalojnë në përballe me COVID 19. Sot nisim me prozë dhe poezi të shkrimtarit Ismail Kadare që do i sjellë për publikun Elia Zaharia, Genti Decka dhe Indrit Cobani, nesër vijojmë me Dritëro Agollin dhe pastaj vjen mbrëmja italiane”, sqaroi ai.
Publiku mund t’i ndjekë shfaqjet që sot në profilin zyrtar të Teatrit Kombëtar në Facebook.
 
 
 
 Shfleto artikuj te tjere per: ARMANDO BORA ONLINE TEATRI KOMBETAR

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved