Alban Skënderaj performon në javën virtuale të Europës 2020
 
Shperndaje
ikub#: 2005160024
Alban Skënderaj performon në javën virtuale të Europës 2020 Për të festuar solidaritetin dhe bashkimin midis BE-së dhe Shqipërisë në këto kohë të vështira, Delegacioni i BE-së në Shqipëri në bashkëpunim me 13 ambasadat e shteteve anëtare organizuan këtë vit një javë virtuale të Europës 2020.
Delegacioni i Bashkimit Europian thekson se nën sloganin “Më të fortë së bashku”, 18 artistë nga 15 shtete performuan ekskluzivisht nga shtëpitë e tyre në faqen tonë të Facebook duke u shpërndarë në më shumë se 2.8 milionë njerëz në Shqipëri dhe në të gjithë botën”.
“Al Bano, Alban Skënderaj dhe Diodato ishin disa nga artistët e njohur që kënduan këngë të mrekullueshme dhe gjithashtu drejtuan mesazhe të rëndësishme”, shton zyra e BE në Tiranë.

loading...
Shfleto artikuj te tjere per: ALBAN SKENDERAJ EUROPA JAVA VIRTUALE

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved