Teatri i Ri. Eni Jani përgënjeshtron Aleancën
 
Shperndaje
ikub#: 2005160025
Teatri i Ri. Eni Jani përgënjeshtron Aleancën Aktorja e njohur Enerjeta Jani Fuga ka përgënjeshtruar listën e shpërndarë nga Aleanca për Teatrin sipas së cilës ishte edhe emri i saj kundër prishjes së godinës së teatrit duke e konsideruar si të pavërtetë.
Aktorja e njohur që numëron me dhjetëra role në skenën e teatrit, thotë se është pro godinës së re të teatrit dhe ka firmosur vetëm peticionin drejtuar Presidentit dhe krerëve politikë, ku kërkohet hapja e rrugës se ndërtimit të një teatri te ri.
“Unë jam shprehur që në fillim që jam për një Teatër të rI. Procesi i teatrit të ri ka kaluar shumë faza dhe mund të jetë arsye që kolegët e mi të jenë keqkuptuar apo kanë keqpërdorur emrin tim. Unë mbrëmë kam firmosur dhe e theksoj përsëri që jam për teatër të ri”, thotë aktorja Enerjeta Jani Fuga.
 
loading...
Shfleto artikuj te tjere per: ALEANCA ENI JANI PERGENJESHTRIMI TEATRI I RI

Marre nga ikub.al


 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 


Më të lexuarat
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved