55% e vizitorëve në institucionet e trashëgimisë kulturore, turistë të huaj
 
Shperndaje
ikub#: 2006010103
55% e vizitorëve në institucionet e trashëgimisë kulturore, turistë të huaj Instituti i Statistikave bën të ditur se gjatë vitit 2019, numri i vizitorëve në muze, kala e monumente të tjera, si dhe në parqe arkeologjike është 1 065 081, duke shënuar rritje me 6,7 %, krahasuar me vitin 2018.
55% e vizitorëve në këto institucione, bën të ditur INSTAT, janë turistë të huaj. Në vitin 2019, numri i gjithsej i vizitorëve të huaj në institucionet e trashëgimisë kulturore është 585 350 vizitorë, 13,2% më shumë,  krahasuar me vitin 2018.
 
 
 
 
Shfleto artikuj te tjere per: TRASHEGIMIA KULTURORE TURISTE TE HUAJ

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved