Rihapet muzeu i Louvre në Paris
 
Shperndaje
ikub#: 2007060116
Rihapet muzeu i Louvre në Paris Muzeu i Louvre, më i madhi dhe më i vizituari në botë, wshtw rihapur sot, me të gjitha masat paraprake të nevojshme dhe pa shumë turistë, të zakonshëm në këtë sezon.
“Kriza e koronavirusit tashmë ka shkaktuar më shumë se 40 milionë euro humbje në muzeun e Luvrit”, deklaroi presidentin dhe drejtori i tij, Jean-Luc Martinez.
70% e ndërtesës publike, rreth 45 000 metra katrorë, do të jenë të aksesueshme. Zonat e ngarkuara, si dhe Antikitetet, veçanërisht egjiptiane, do të jenë të hapura për publikun. Vendet që janë më komplekse për t’u menaxhuar do të mbeten të mbyllura për momentin.
Rezervimet online janë të hapura që prej 15 qershorit.
 
Shfleto artikuj te tjere per: LOUVRE MUZEU PARIS

Marre nga ikub.al

 
 
 
   
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
 
Copyright © 2006 - ikub.al shpk, All Rights Reserved