Tiranë, QSUT tarifa të reja për analizat e vizitat

16 Shk 10

Qendra Spitalore Universitare Nënë Tereza në kryeqytet ka filluar sot zbatimin e tarifave të reja për shërbimet mjekësore që ofrohen në këtë institucion.

Burimi: Lajmi i Fundit

 
0
0

qsutQendra Spitalore Universitare Nënë Tereza në kryeqytet ka filluar sot zbatimin e tarifave të reja për shërbimet mjekësore që ofrohen në këtë institucion.

Është fjala për shërbimet e analizave që zhvillohen në laborator si dhe vizitat që ofrohen nga mjekët.

Sipas burimeve nga QSUT, të ardhurat nga tarifat e reja do të përdoren për kryerjen e investimeve në infrastrukturë dhe pajisje.

Drejtori i QSUT, Ilir Dashi ka thënë se me këto financime të reja do të zhvillohet një skemë e re e furnizimit me ilaçe të pavioneve.

Ai tha se pavioneve në QSUT u është shpërndarë një formular për plotësimin e furnizimit me ilaçe sipas nevojave që ato kanë.

QSUT bën me dije se tarifat e reja të shërbimeve do të aplikohen për të gjithë pacientët e përfshirë në sistemin e referimit.

 



   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.












Sondazh
Pas fjalëve për mosmarrëveshje në gjirin e mazhorancës
(Cili mendoni se do të jetë fati i saj?)




Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nia meba
ikub #:
QSUT TARIFAT TIRANA
1002160023






Reklame
Hako


Reklame
Digitalb
Reklame
Alviero


Reklame
MK_Shorteu