METEOALB: Fundjava me kthjellime dhe vranësira të lehta

27 Shk 10

Sinoptikanët parashikojnë që dita e e sotme të mos ketë më rreshje shiu duke përjashtuar zonat malore, ku do të ketë vranësira kalimtare.

Burimi: Klan

 
0
0

mot reRrebesh shiu dhe breshër kjo është panorama që u pa në orët e para të mëngjesit në kryeqytet. Por sipas të dhënave të shërbimit METEOALB, kjo situatë është zhvilluar fillimisht në Adriatik, për t'u zhvendosur më pas në qendër.

Ndërkaq reshjet e shiut kanë përfshirë edhe qyetete të tjera në Jug dhe qendër të vendit. Por pavarësisht breshërit, moti ka ardhur duke u përmirësuar. Sinoptikanët parashikojnë që dita e e sotme të mos ketë më rreshje shiu duke përjashtuar zonat malore, ku do të ketë vranësira kalimtare. Po ashtu edhe dita e diel pritet të jetë pa rreshje shiu në pjesën më të madhe të vendit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë luhatje të mëdha, sot ka një rritje, ndërsa e diela sjell një rënie të ndjeshme, në mëngjes 4-5 gradë ndërsa mesdita, nuk do të sjellë luhatje të ndjeshme të temperaturave. Java do të nisë me kthjellime dhe vranësira të lehta, por zonat malore do të kenë vranësira dhe shira të dobët.
   
 
 
*Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
vilson kurti
Para 40 muajsh  
  
max 10.0
min 3.2
 
Sondazh
Lazarati.
(Besoni se shteti do ta fitojë luftën kundra marijuanës?)

Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: molgen
ikub #:
FUNDJAVE MOTI
1002270099
Reklame
Pepsi


Reklame
Hako_0317
Reklame
spitali amerikan


Reklame
Digitalb