ebuy.al
Alexa
0 0
1
 

Moti i keq, probleme ne Durres dhe Vlore


15 Maj 10

Meteorologet kane paralajmeruar nje fundjave te lagesht, nderkohe qe priten permiresime diten e marte te javes qe vjen.

Burimi:

ikub.al

durres-port-dallgeRikthehet moti i keq ne te gjithe vendin. Reshjet e shiut kane krijuar probleme krysisht ne zonat bregdetare, ku ne qytetin e Durresit ka krijuar probleme ne port.

Si rezultat i dallgeve te madhe me force deri ne 8 balle nuk ka mundur te ankorohet ne rade trageti “Arberia” me 100 pasagjere ne bord. Trageti qe vjen nga Bari prej te pakten 3 oresh qendron ne det, pasi nuk mund te futet ne rade per shkak te kushteve te keqija te motit.
 
Autoritetet portuale kane dhene urdher qe te mos dalin anije ne det nga moti me stuhi dhe reshje te dendura shiu

Probleme nga moti jane verejtur edhe ne Vlore, ku nje traget i nisur nga Brindizi me 125 pasagjere ka mbetur ne det te hapur.

Stuhia qe ka perfshire Vloren ka rrezuar dhe disa shtylla te tensionit te larte. Per pasoje kane mbetur pa energji qe nga mbremja e djeshme kur edhe kane nisur rrebeshet e shiut, disa zona ne Vlore.

Meteorologet kane paralajmeruar nje fundjave te lagesht, nderkohe qe priten permiresime diten e marte te javes qe vjen.


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: nia meba
Lexuar: ikub #:
 1  2.110 1005150044

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.
Arnesa
Para 21 muajsh  
  
shum keq
     


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
Spitali Amerikan