ebuy.al
Alexa
0 0
0
 

Agron Kulici dëshmon në gjyqin e Bandës së Cërrikut


25 Maj 10

Në masakrën e 27 majit 1997 humben jetën disa kolege te tij gardiste, ndërsa ai mbeti i plagosur

Burimi:

Alsat

krimet-rendaAgron Kulici dha dëshminë e tij përpara Gjykatës se Krimeve te Renda ne Tirane, për masakrën e 27 majit 1997 ne qytetin e Cërrikut, ku humben jetën disa kolege te tij gardiste, ndërsa ai mbeti i plagosur. Kulici, aktualisht nëndrejtor i përgjithshme i policisë se shtetit, ne atë kohe ishte emëruar shef komisariati ne Elbasan. Kulici u shpreh se gjate dëshmisë se tij, për masakrën, ne salle nuk ka patur reagime nga te pandehurit. "Lidhur me rrethanat e ngjarjes te masakrës se Cerrikut. Nuk kishte reagim nga te pandehurit", dëshmoi Kulici. Duke treguar për masakrën, Agron Kulici, u shpreh se ndonëse kishte 4 dite ne krye te policisë se Elbasanit, kishte hartuar planin e ndërhyrjes ne Cërrik, sëbashku me drejtuesin e gardës, Arjan Cenga, pasi kishte rene ne duart e grupeve te armatosura posta e policisë se Cerrikut. Kulici tregoi se specialet u gjenden ne prite sapo hynë ne qendër te Cërrikut, ku u qëlluan 4 here me antitank. Ish-shef i komisariatit te Elbasanit, i plagosur vete nga grupet e armatosura ne '97 ne Cërrik, tregoi se kishte mësuar se sulmi erdhi nga grupi i Roland Xhepexhiut, ndërsa për shkak të detyrës kishte mësuar se ne ngjarje kishte qene edhe Meti Bozi.
 


clubfm
Shtypi i dites

Analize


Rekomandojme te lexoni »
A&A Security Survey
Kasafortat tona jane te garantuara me certifikata te cilesise se larte, duke vene ne dispozicion te bleresve, kualitet dhe cilesi absolute.

RIGJALLERONI SHTEPINE TUAJ ME STILIN UNIK TE FATINI DESIGN
OFERTAT ME TE MIRA PER MOBILIME KLASIKE DHE MODERNE I GJENI VETEM NE SHOWROOM-IN TONE

KURSET E TRAJNIMIT ALPHA
Kurse trajnimi Alpha Web, Alpha Platinium Bussines

GW COMPUTERS DYQANI JUAJ I KOMPJUTERAVE
Fokusi i GW Computers eshte cilesia e larte e pajisjeve.

Keni menduar te keni nje apartament prane detit ? “Kompleksi Perla” e ofron kete mundesi per ju...
Apartamentet e kompleksit jane ne perfundim te punimeve, ajo do te jete e rrethuar dhe do te ofroj kend lojrash per femije dhe ambjent clodhes per te riturit(lulishte).


SONDAZH
Qershori erdhi
(A do te marre Shqiperia statusin e kandidatit per ne BE?)
Komente: Shfleto artikuj te tjere per:
Postuar nga: molgen
Lexuar: ikub #:
 0
 1.027 1005250097

   
 
  *Nese nuk e lexoni kodin atehere ringarkoni faqen per nje kod te ri.


Kerkoni Gjeni Prona

| Shto tek te Preferuarat
Argetohu Gjej
Jeta e perditshme Te nevojshme
Spitali Amerikan